Genel

OMEGA SAAT 007 James Bond Serisi

OMEGA 007 Saatleri

Son derece teknik detaya önem veren markaların başında gelen Omega tarafından üretilen Omega 007 saat modeli, James Bond filmlerinde kullanılmıştır. Bu kapsamda farklı film serilerine göre üretilen bu modellerden bir tanesidir. Serinin 23. Filmi de olma özelliğine sahip olan Skyfall için özel olarak üretilmekle birlikte sadece 5007 adet bulunmaktadır.

OMEGA SAAT 007 James Bond

Aynı zamanda filmde James Bond tarafından kullanılan yedinci Omega saat olması da modeli anlamlı hale getirmektedir. Sahip olduğu etkileyici havasıyla dikkatleri üzerine çeken Omega markasının bu kapsamda çok sayıda modeli yer almaktadır. Ancak sahip olduğu teknik özellikler açısından da geniş ve büyük kasalı ve uyumlu renkleriyle ön plana çıkmaktadır.

Omega 007 Teknik Özellikleri

James Bond tarafından kullanılan Omega 007 saat modeli, birçok açıdan farklılığa sahiptir. Diğerlerine göre çok daha sağlam ve dayanıklı olmasının yanında aynı zamanda tasarım açısından da değişkenlikleri görülmektedir. Sportif olma özelliğine sahip saat modelinde daha rahat bir görünüm sunulmaktadır. 42 mm kasa çapına sahip olmakla birlikte çerçeve içinde de özgünlüğü yakalamaktadır. 7 rakamının yerinde 007 bulunmaktadır. Ayrıca cam bölümünde Skyfall 007 ibaresi de yer almaktadır. Son derece özgün bir yapıya sahip olan saatin safir kristal camlı olması da şıklığını yükseltmektedir. Çok daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlamakla birlikte aynı zamanda kırılabilir durumunu azaltmaktadır. Dayanıklılık için yapılan bu kullanım ile çok daha zarif bir görünüm kazandırılmaktadır. Son derece farklı bir tasarıma sahip olan Omega 007 replika saat açısından da bir hayli önemlidir. Az sayıda olması kullanım imkanını ortadan kaldırmaktadır. Ancak yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkartılan replika ürünleriyle de son derece şık bir saate sahip olunması mümkündür. Kullanıma uygun bir şekilde yapılmasının sonuçları olarak gösterilen durumlardan etkilenmeyen Omega 007 replika seçenekleriyle de mevcuttur. Gerçeğine son derece yakın olmakla birlikte hiçbir ayrımı bulunmayan çeşitleri aynı imajın korunmasını beraberinde getirmektedir.

Benzerliği açısından dayanıklı olan replika ürünlerin kullanımı da birebir örtüşmektedir. Bir film için özel olarak üretilmiş saatin kullanımı da bir aksesuardan çok daha fazlası olmaktadır. bu açıdan tercih edilebilir durumu bir hayli yüksektir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir