Genel

Replika Saatler’de Kullanılan Mekanizmalar

Replika Saatlerin Özellikleri

BİREBİR BENZER GÖRÜNÜM VE KÜÇÜK RAKAMLAR

Saatler günümüz dünyasında her geçen gün artan bir kullanım özelliğine kavuşmaktadır. Katıldığımız ortamlarda, davet edilen organizasyonlarda veya günlük yaşam tarzına uyum sağlayan nitelikleri ile tamamlayıcı bir aksesuar olmaktadır. Bu özelliklerin karşılanması için görsel estetik bilgisine sahip olunması ve modaya ayak uydurulmasının yanı sıra maddi imkânlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Kalite ile fiyat yüksekliğinin paralel bir görünümde sunulması, markalaşmanın temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle replika saatler oluşan boşluğu doldurmada ideal bir konumda yer almaktadır.

Hemen hemen tüm markaların replikası bulunmakta ve birçok kişi bu mekanizmalardan alış veriş yapmaktadır. Her giyime uygun saat aksesuarına sahip olmak adına klas bir profil görüntüsü sunmak için marka saatlere tonlarca para dökmeye gerek kalınmadığını göstermektedir. Birtakım kişiler de orijinal saatlerin zarar görmesi durumuna karşılık da replika saatleri tercih edebilmektedir. İmitasyon olarak da adlandırılan replika saatler sık kullanıma ve yüksek tercih edilirlik oranına sahip olmaktadır. Birebir orijinal saat ile aynı görselliğe sahip olması ile replika olduğunun anlaşılmasını güçleştirmektedir. Bu aşamada belirtilmesi gereken en önemli ayrıntı ise replika saatlerde mekanizmaların çok önemli bir yer tutması olmaktadır. Bu mekanizmalar saatin işleyişini sağlamaktadır. Yüzlerce farklı işleyiş ve detay özelliklerinde replika saat mekanizması bulunmaktadır.

Replika Saatlerin Mekanizma Özellikleri

Birçok kişinin şık tasarımlı saatleri kullanmak isteme arzusuna karşılık olarak tatmin edici özelliğe sahip replika saatler, kurtarıcı özelliğe sahip olmaktadır. Bu durumda replika saatlerin 4 farklı mekanizma seçeneği bilinmektedir. Bunlardan ilki otomatik mekanizmalı replika saatler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolun hareketi ile ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamaktadır. Oldukça da ucuz maliyete sahip olması piyasada da ucuza satılmasına ortam açmaktadır. Kendi içinde; 2813 / 21 J / 21 JEWEL ASIAN / DG 2813, SWISS ETA 2824 – 2836 – 2892 Rol.3135-Rol.4130 Cal.3126 ve ASIAN ETA 2834 – 2836 – 2892 ( A2838, A2836, A2892 )olarak iki grupta incelenmektedir. İkinci replika mekanizması Quartz (Pilli) mekanizmalar olarak bilinmektedir. Diğer mekanizma ise kurmalı mekanik mekanizma olmaktadır ve son replika mekanizma ise tourbillon mekanizma olarak tanınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir