Genel

Patek Philippe Nadir El Sanatları 2022 Sergisini Duyurdu

6-23 Nisan 2022 tarihleri arasında Patek Philippe, Nadir El Sanatları 2022 Sergisini Cenevre’deki Rue du Rhône’daki tarihi merkezinde sergileyecek. Yaklaşık 60 Nadir El Sanatları kreasyonu (15 kubbeli masa saati, 9 minyatür kubbeli masa saati, 10 cep saati ve 25 kol saati), çok çeşitli nadir ve sofistike zanaat becerilerine saygı duruşunda bulunuyor. Görkemli el işçiliğini en üst düzeyde yansıtan bu taşların yanı sıra ziyaretçiler, geleneklere bağlı bu teknikleri uygulayan virtüöz ustaların çalışmalarını yerinde izleme fırsatı buluyor.

Büyük Cenevre saatçilik geleneğinin koruyucusu olan Patek Philippe, yaklaşık beş yüz yıldır saatleri cömertçe süslemek için kullanılan zanaatkarlık becerilerini korumaya derinden bağlıdır. Her yıl, üretici, bu tür olağanüstü yetenekleri ön plana çıkaran, türünün tek örneği parçalardan ve sınırlı sayıda yeni bir koleksiyon sunuyor. Bu aynı zamanda büyük feu emaye işi emaye, emaye üzerine minyatür boyama (gerçek bir Cenevre spesiyalitesi), manuel gravür, manuel guilloching ve paillonné emaye gibi farklı zanaatkarlık tekniklerini hayata geçiren 2022 koleksiyonu için de geçerlidir – ayrıca ahşap mikromarquetry ve Longwy gibi becerilerden bahsetmiyorum bile. saatçilik sanatında çok benzersiz olan fayans üzerine emaye.

Bu yılın sayısız konusu arasında, bir vitrin de Patek Philippe’in ikametgahı olan Cenevre ile doğrudan ilgili birkaç nesneyi sergiliyor. Bunlardan biri, üreticinin başkanı Philippe Stern’in Cenevre Gölü’ndeki ünlü tekne yarışında kazandığı yedi kupayı hatırlatan emaye işi ve paillonné emaye 20118M “Bol d’Or” kubbe masa saati. 995/130G-001 ”Swan” cep saatinin arka kapağı, Cenevre Gölü’ndeki habitatında ahşap mikro-marquetry’de aynı adı taşıyan kuşu gösterir.

Rue du Rhône 41’deki Patek Philippe Salonlarında düzenlenen Nadir El Sanatları 2022 sergisi, 6-23 Nisan 2022 Pazar günleri hariç her gün 11.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık. Ziyaretçilerin 28 Mart 2022’den itibaren patek.com’da çevrimiçi olarak ön kayıt yaptırmaları rica olunur.

İlk kez, “Haut artisanat 2022” sergisi de Paris’te gerçekleşecek: 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Rue du Faubourg Saint-Honoré 85’teki bir galeride, bu etkinlik için tamamen yeniden şekillendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir