Genel

Rado, Dünya Saati Göstergesiyle Yeni Kaptan Cook Over-Pole’u Düşürdü

Altmışlı yıllardan ikonik bir model, Rado’nun en yenisi olan yeni Captain Cook Over-Pole’a ilham verdi. Legnau merkezli markanın, vintage görünümünü korurken en son teknolojik özelliklerle güncellediğini söylemeye gerek yok. Orijinal “Over-Pole Worldtimer”ın karakteristik tasarım özellikleri, çerçeveye eklenen yüksek teknoloji ürünü bir seramik parça, lazer gravür ve kutu şeklindeki safir kristal ile modernize edilirken orijinali gibi gerçek vintage temeller korunmuştur. 37mm kasa boyutu.

Uluslararası seyahatin hız kazandığı 1960’larda tanıtılan vintage Captain Cook Over-Pole, dünyayı keşfetmeye hevesli meraklılara hitap etmek için tasarlandı. Yeni “Worldtimer”, bu konumlardaki zamanı hızlı bir şekilde tahmin etmek için önemli şehirlerle birlikte dönen bir çerçeveye sahipti. İlk Kutup Üstü, gezegenin kutup sınırlarında güvenilir bir zaman işleyişini çağrıştıran bir isim altında ima ettiği için büyük bir başarıydı.

Çağdaş versiyon cilalı paslanmaz çelik bir kasaya yerleştirilmiştir; bu kasanın etrafında şehir adlarının yazılı olduğu içe eğimli çerçeve, saat 3 konumundaki klasik kırmızı tarih rakamı ve orijinal tasarımın temel unsurları açıkça görülebilir. kutu şeklinde cam. Yeniden baskıda, çerçeve, şehir adları için lazer gravürlü siyah, cilalı yüksek teknoloji ürünü seramik bir ek taşır ve yeni cam, her iki tarafta yansıma önleyici kaplama ile işlenmiş safir kristaldir.

ETA C07.711’i temel alan manuel kurmalı mekanizma, bir Nivachron antimanyetik denge yayına sahip ve 80 saatlik bir güç rezervi biriktiriyor. 1.962 parça ile sınırlı olan Rado’nun en yeni bravura parçası, bir deri kayış ve EasyClip sistemi sayesinde kolayca değiştirilebilen metal bir bilezik ile birlikte teslim edilir. Captain Cook Over-Pole, USD’ye dönüştürüldüğünde yaklaşık 2.500 $’lık bir fiyat etiketi ile geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir