Genel

Richard Mille, RM 029 Automatic Le Mans Classic ile Daha Fazla Yarış Çizgisi Kazandı

Richard Mille’in, tarihi otomobiller için dünyanın en ünlü yarış etkinliği olan Le Mans Classic ile zaman işleyişi ortaklığı, 2002 yılında başladı. Bienal etkinliği, diğerleri gibi, takvimini Covid-19 pandemi kısıtlamaları nedeniyle kesintiye uğrattı: en son düzenlenen 2018’de Temmuz 2020’de iptal edildi ve yakın zamanda Temmuz 2021’den bir sonraki yıl olan 2022’ye (ardından 2023’te başka bir baskıya) itildi. Bu yıl gerçek bir yarış olmamasına rağmen, Richard Mille, Le Mans işbirliğini, serinin sekizincisi olan sınırlı sayıda bir saatin piyasaya sürülmesiyle bir kez daha kutluyor – RM 029 Automatic Le Mans Classic.

Saatin tonneau kasasının ayırt edici, sportif, yeşil-beyaz renk kombinasyonu, Le Mans Classic hayranlarının dikkatini çekecektir. 40,1 mm x 48,15 mm çapında ve 13,1 mm kalınlığında ve beyaz, havalandırmalı kauçuk kayış üzerine monte edilmiş kasanın orta bölümü, Richard Mille’in saatçiliğine eklediği yüksek teknoloji ürünü bir malzeme olan tek bir Quartz TPT bloğundan frezelenmiş. repertuarı birkaç yıl önce. Ön çerçeve, beyaz Quartz TPT’nin ayrı parçalarından yapılmış, içine saat 12 ve 6 yönünde yerleştirilmiş, karakteristik çift Le Mans çizgili yeşil Quartz TPT’den yapılmıştır. Quartz TPT’nin iki renginin tek bir bezelde bir araya gelmesi marka için bir ilk. Safir kadranda saat 6 ile 7 arasında imza renklerinde Le Mans damalı bayrak amblemi de yer alıyor.

Yine yeşil Quartz TPT’den yapılmış arka çerçeve, Richard Mille’in iskeletleştirilmiş, kendinden kurmalı Calibre RMA57’sini göstermek için namlu şeklinde bir safir pencereye sahiptir. Çift namlulu bir sarma sistemini çalıştıran marka imzalı, değişken geometrili bir rotorla donatılan mekanizma, merkezi açık çalışma saat ve dakika ibrelerine güç sağlar, saat 4’te büyük boy bir tarih göstergesi ve 4’te bir alt kadranda 24 saat göstergesi Bu aynı zamanda rallinin geleneksel saat 4 yönünde konumlanmış mavi okuyla Le Mans Classic’e ince bir saygı duruşunda bulunuyor. Hareketin taban plakası, köprüler ve diğer bileşenleri, sertliklerini artıran bir Titalyt işlemiyle 5. sınıf titanyumdan yapılmıştır. Tek yönlü titanyum rotor, 18 ayar altın bir segmentle ağırlıklandırılmıştır ve mekanizmanın namluları 55 saatlik bir güç rezervini saklar.

Üç parçalı kasa, 50 metreye kadar su geçirmezlik için iki Nitril O-ring conta ile sabitlendi ve titanyum yivli vidalar ve aşınmaya dayanıklı çelik rondelalar kullanılarak monte edildi. Yine 5. sınıf mikro püskürtme titanyumdan olan taç, Alcryn kauçuktan yapılmış turuncu bir yakaya sahip kendi çift O-ring contasına sahiptir. 150 adetle sınırlı olan RM 029 Automatic Le Mans Classic’in fiyatı 176.000 $’dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir