Genel

Rolex Saat Modelleri Ve Fiyatları

Rolex Cosmograph Daytona Eta Saat

Rolex Saat Fiyatları

Rolex saatleri kasa cinsi, kasa çapı ve mekanizmasına göre farklı fiyatlardan satışa çıkarılıyor. Rolex tasarımı ve kalitesiyle dünyanın en bilinen saat markalarından bir tanesidir.

Rolex kol saati modelleri farklı kordon ve mekanizmalardan üretiliyor. Rolex saatleri dikkat çeken yapısı ile adından söz ettiriyor. Oval geometrik şekillerden tasarlanan kol saatleri erkek ve kadınlar için farklı kalınlıklarda imal ediliyor. Paslanmaz çelik, seramik ve deri malzemeden üretimi gerçekleştirilen kordonları ile uzun süre kullanım desteği veriyor. Çizilmeye karşı dayanıklı kristal cam kullanılan Rolex saatleri aynı zamanda parlaklık ve sağlamlık konusunda da beklentilere yanıt veriyor.

Rolex Tarihçe

Merkezi Cenevre’de bulunan Rolex 1905 yılında kuruldu. Hans Wilsdorf, tarafından Londra’da saat toptancılığı yapmak üzere kurulan marka ilk olarak Wilsdorf & Davis adını aldı. Wilsdorf merkezi İsviçre’de bulunan Aegler firmasından saat mekanizmalarını temin ediyordu. Wilsdorf, tasarımını gerçekleştirdiği Rolex ismini 1908 yılında tescil ettirdi. Tescil işleminden sonra saatlerin kadranına Rolex yazısını işleyen marka zamana farklı bir gözle bakmamızı sağladı. Bu uygulamadan sonra saat kadranlarına satıcının isminin yazılması geleneğe dönüştü.

Ortalama Saat Fiyatları Ne Kadar?

Rolex dünyanın en tanınmış saat markalarından bir tanesidir. Oldukça ilgi gören bu marka özellikle klasik haline gelmiş modelleri ile biliniyor. GMT-Master, Rolex Submariner ve Daytona gibi ikonik modelleri Rolex satış mağazalarında sürekli olarak takip ediliyor.

Bu saatlerin fiyatları oldukça yüksektir. Submariner Date modeli yaklaşık 8.000 Euro’dan satışa sunulur. Daytona 16.300 Euro satış fiyatı ile öne çıkar. 1930’lu ve 1940’lı yıllarda üretilen vintage saatleri ise 1.000 Euro gibi fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Yüksek Kalite Saat Modelleri

Rolex saatler lüksün sembolü olarak bizleri karşılıyor. 1905 yılında Hans Wilsdorf tarafından kurulan firma yıllar sonra dünya markası olmayı başarmıştır. Rolex 1920’li yılından bu yana kullandığı Oyster tasarımıyla bilinir. Bu tasarım dünyanın ilk su geçirmez kol saati ünvanını elde etmesini sağlamıştır. Oyster serisinin tasarımı yıllarca aynı şekilde kalmıştır.  Mineral camlar kullanılarak dayanıklılığı arttırılan Rolex saat modelleri farklı renklerle imal ediliyor.

Rolex Saat Markası

Uzun ömürlü kullanımı ve yüksek fiyat listesi ile bilinen Replika Rolex saat modelleri dünyanın her yerinden insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Saatlerin tamamı Rolex’in kendisi tarafından üretilmektedir.

Rolex saat modelleri erkek ve bayanlar için farklı tasarımlara imza atıyor. Uzun yıllar bileklerinizden çıkarmayacağınız Rolex sağlam kol saatleri herhangi bir şekilde deforme olmuyor. Ani değişen sıcaklık derecelerine karşı dayanıklı olan kol saatleri, her ortam da çalışabiliyor. Saat mekanizması içerinde tamamen kaliteli ürünler kullanılıyor. Gereksiz parçaların saatin kadranına eklenmemesi nedeniyle oldukça hafiftir.

Farklı bütçelere hitap eden İmitasyon Saatler ile günün her saati tarzınızı en iyi şekilde oluşturabilirsiniz. Markanın farklı modellerinde fiyat listeleriyle karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir