Genel

Senkronize Atan İki Kalp: Armin Strom, Mirrored Force Rezonansının Yeni Nesilini Tanıtıyor

Senkronize Atan İki Kalp: Armin Strom, Mirrored Force Rezonansının Yeni Nesilini Tanıtıyor

Armin Strom, 2016 yılında Mirror Force Resonance ile rezonans ilkesini çok nadir bulunan bir mekanik tasarım kullanan karmaşık bir saati tanıttı. Manüel kurmalı orijinal kalibresi, bağımsız enerji kaynaklarına sahip iki balans çarkına ve aynı anda zıt yönlerde salınan dişli çarklarına sahiptir, böylece hareketin hassasiyet oranını ve güvenilirliğini önemli ölçüde artırır. Bu dahiyane sistemin anahtarı, her iki denge yayı arasında güvenilir bir şekilde enerji aktarmak ve böylece balans çarklarını hızlı bir şekilde rezonansa getirmek için tasarlanmış, üreticinin patentli “Rezonans Debriyaj Yayı”dır.

Bu olağanüstü saatin en son versiyonunda marka, saatin iç işleyişinin güzelliğini vurgulayan bazı estetik ve tasarım güncellemeleri sunuyor. Kasa dışarıdan bakıldığında daha ince oranlarda (43 mm x 11,55 mm) ve daha ince, daha zarif çıkıntılarla yeniden tasarlandı. Merkez dışı saat ve dakika göstergesiyle kadranı koruyan yükseltilmiş safir cam kutu, mekanizmanın birinci sınıf kaplamalarını ve dekorasyonunu çeşitli açılardan ortaya koyuyor ve daha engelsiz, üç boyutlu bir görünüm için yeniden tasarlandı.

En dikkat çekici olanı, sol taraftaki iki denge köprüsü, iki senkronize dengelenmiş tekerlek arasında daha fazla görsel uyum için açılmıştır. Saat 2 konumundaki itici, saat yönünde ve saat yönünün tersine aynalı hareketlerle dönen iki çalışan saniye göstergesinin sıfırlanmasına ve rezonans durumunu görsel olarak izlemesine olanak tanır.

Saati ters çevirmek de aynı şekilde gözler için bir şölen ve mekanizmanın yeniden tasarımının boyutu tam olarak görülebiliyor. Hassas deniz kronometrisinin altın çağından ilham alan oyulmuş ana plaka, Aynalı Kuvvet Rezonansının belirli özelliklerini kabartma harflerle özetliyor. Rezonansın yaratıcılığının, bağımsız enerji kaynakları ve dişli çarklarla senkronize çalışan iki harekete sahip olması gerçeğinin altını çizerek, hareketin simetrisi, açık köprülerin ve dişlilerin aynalı düzenlemesi ile vurgulanır. Bu özel uygulama aynı zamanda Armin Strom’un elle işlemeye olan bağlılığını sergilerken aynı zamanda markanın iskelet saatlerindeki uzmanlığına da ışık tutuyor. Köprüler ve havşalardaki daha geniş elle cilalanmış pahlar ve saten fırçalanmış ve ayna cilalı yüzeylerin karışımı da üstün bir yüksek saatçilik kalitesi sergiliyor.

Mimariye ek olarak ve yeniden tasarlanmış mekanizmaya ek olarak diğer mekanik özellikler de güncellendi, örneğin şimdi ilhamlarını cep saatlerinden alan ve sarma sırasında daha yumuşak bir dokunma deneyimi sağlayan cırcır tekerlekler ve pençeler gibi.

Mirrored Force Resonance’ın ilk baskısı 25 parça ile sınırlıdır ve bazı özel ayrıntılarla ayırt edilir. İlk olarak, cırcır çarkı ve namlu arasındaki parmak şeklindeki iki köprü beyaz altından yapılmıştır. İkinci olarak, opalin kadran sıcak bir “Siyah Altın” renginde yaratılmıştır. Üçüncüsü, 5 yıl yerine 10 yıl garantisi var.

Armin Strom Mirrored Force Resonance, 59.000 Dolar’a satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir