Genel

Türünün Tek Parçası: Tescilli Altın Alaşımlarından Üretilmiş Altı Saat

Türünün Tek Parçası: Tescilli Altın Alaşımlarından Üretilmiş Altı Saat

Sarı, beyaz veya gül altından daha özel olan nedir? Yalnızca tek bir markadan temin edilebilen bir altın alaşımı. İşte benzersiz altın alaşımlarından yapılmış saatler.

 

Kireç Altını (Montblanc)

Montblanc, yeşil bir ışıltıya sahip olan ve bu nedenle “Lime Gold” olarak adlandırılan kendi altın rengine güveniyor. Bu yıl ilk kez, yeşil rakamlar ve kollar ve kasaya uygun yeşil nubuk timsah derisi kayış ile gelen 1858 Split Second Chronograph ile piyasaya sürüldü. Renk kombinasyonu, bu 44 mm bölünmüş saniye kronografın retro görünümüyle uyumludur. 44 mm, Kalibre MB M 16.31, manuel kurmalı, 18 parça ile sınırlı, 50.000$.

Sedna Altın (Blancpain)

Altın, bakır ve paladyumun (gümüş yerine) ekstra dayanıklı bir alaşımı olarak tanımlanan Sedna gold, Blancpain’in ana şirketi olan Swatch Group’a aittir ve grup içindeki Omega’yı kullanan başka bir markanın hayranlarına aşinadır. 2013’ten bu yana Seamaster Diver 300M de dahil olmak üzere birçok modelde bulunuyor. 2020’de Blancpain, Bathyscaphe‘nin 43 mm kasası ve çerçevesi için patentli malzemeyi birleştirerek koyu mavi bir kadran ekledi. 43 mm, Kalibre 1315, otomatik kurma, 25.200 dolar.

Honeygold (A. Lange & Söhne)

A.Lange & Söhne, 2010’dan beri çeşitli aralıklarla “Honeygold” olarak sınırlı sayıda modeller piyasaya sürdü. Lange bu resmi adı bir ticari marka olarak tescil ettirdi. Lange’nin Honeygold‘daki en son modeli, 2020 yılında iki parçalı beyaz emaye kadranı ile tanıtılan 1815 Thin Honeygold “Homage to F. A. Lange”. Lange’ye göre bal ile çağrışım, alaşımın sıcak parlaklığından geliyordu. ayrıca geleneksel altın alaşımlarından daha zordur. Malzeme, özelliklerini özel bir ısıl işlemden ve markanın hakkında bilgi vermediği alaşım bileşenlerinden alır. 38 mm, Kalibre L093.1, manuel kurmalı, 175 parça ile sınırlı, 34.400 dolar.

Eon Altın (Roger Dubuis)

Roger Dubuis, mekanizmalara kararmaya karşı direnç sağlamak için gül altından kendi alaşımını geliştirdi. “Eon Gold” olarak adlandırılan karışım, tuzlu suya da dayanıklıdır. Cenevre merkezli üretim tarafından 2021’den itibaren pembe altın kasalı tüm yeni saatlerinde kullanılacak. Yeni çift tourbillon, geleneksel pembe altından yüzde 45 daha sert olan Eon Gold’dan yapılmış bir kasa ve çerçeveye bile sahip. aşınmaya ve çizilmelere karşı daha dayanıklıdır. 45 mm, 100 metreye kadar su geçirmez, Cenevre’ye damgasını vuran, 8 parça ile sınırlı, 287.500 dolar.

Everose Altın (Rolex)

Rolex birçok yönden farklıdır. Bunlardan biri, markanın birçok teknolojisine kendi adını vermesi ve böylece onları da bir marka haline getirmesidir. Bu aynı zamanda Rolex‘in kendi geliştirdiği ve kendi altın dökümhanesinde ürettiği “Everose” adlı pembe altın alaşımı için de geçerlidir. “Ever” ifadesinin ima ettiği gibi, Everose Gold rengini özellikle uzun bir süre boyunca değişmeden korur. Yeni Datejust 36 ile paslanmaz çelik Oystersteel ve Everose altın, Rolex: Rolesor’da kendi adına sahip olan iki renkli güzel bir tasarım oluşturmak için birleştirilmiştir. 36 mm, Kalibre 3235, otomatik, 11.250 dolar.

Sihirli Altın (Hublot)

Bazı altın alaşımları diğerlerinden daha sert olsa bile, altın doğası gereği yumuşaktır ve alaşım yüzde 25 seramikten oluşmadığı sürece asla çizilmeye karşı gerçekten dayanıklı olamaz. Hublot, benzersiz bir üretim yöntemi gerektiren bu kombinasyonun patentini “Magic Gold” olarak almıştır. Bu, Big Bang MP-11 Magic Gold gibi saatler için neredeyse dokunulmaz bir yüzey sağlar. Yüzey cilalı olmasına rağmen, malzeme, tamamen metal bazlı altın alaşımlarının görünümünden belirgin şekilde farklı olan mat, yüksek teknolojili bir görünüme sahiptir. 45 mm, Kalibre HUB9011, manuel kurma, 50 parça ile sınırlı, 89.500 $.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir