Genel

Siyah, Mavi ve Her Yerde Islak: Panerai Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition

Panerai’nin profesyonel maceraperest ve kaşif Mike Horn ile ilişkisi yaklaşık yirmi yılı kapsar ve son olarak Panerai markasının yeni bir ayağı olarak Submersible koleksiyonunun yeniden lansmanını başlatan 2019’un Submersible Mike Horn Limited Edition – 47mm’si olmak üzere birkaç özel üretim saati kapsar. Bu hafta piyasaya çıkan Horn’a saygı duruşunda bulunan en yeni Panerai saati de Submersible ailesinden geliyor ve çarpıcı mavi-siyah renginde yüksek bir komplikasyona sahip. İşte Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition’a bir bakış.

Saat, mat siyah seramikten yapılmış tek yönlü dönen dalış ölçekli bir çerçeveye ve vidalı kurma kolunu sabitlemek için Panerai’nin patentli köprü cihazına sahip 47 mm’lik kasası için hafif ancak oldukça dayanıklı fırçalanmış titanyum kullanıyor. Koyu mavi kadran, parlak uygulanmış saat imleri ile parlak sarı ve beyaz merkezi kronograf ibreleri ile muhteşem bir tezat oluşturuyor. Hevesli Paneristi’nin hatırlayacağı renk kombinasyonu, 2016’daki Luminor Submersible 1950 Pole 2 Pole Limited Edition olan önceki Mike Horn modelini andırıyor.

Panerai’nin in-house Kalibre P.9100, Mike Horn’un imzasını taşıyan sağlam, vidalı titanyum kasanın arkasında atıyor. Otomatik mekanizma, kronograf işlevlerini yürütmek için dikey bir kavrama ve bir sütun çarkı kullanır; buna, kronometrenin saat 8 konumundaki düğmeye basit bir basışla sıfırlanıp yeniden başlamasını sağlayan geri dönüş özelliği de dahildir. Seri bağlantılı iki yaylı varilde üç günlük (72 saatlik) güç rezervini saklar ve bir saniye sıfırlama cihazı, çift yönlü rotor ve 28.800 vph’de salınan değişken bir atalet dengesi içerir.

300 metreye kadar suya dayanıklı olan saat, biri akordeon tarzı mavi kauçuk bilezik, diğeri ise kauçuk ve kamuflaj kumaştan oluşan ve İtalyan Donanması üniformalarından (Panerai’s 1930’larda ilk kol saati müşterisi). Titanyum pim tokasını çıkarmak için kayışlar, birlikte verilen bir alet ve bir tornavida ile kolayca değiştirilebilir. Panerai Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition (Ref. PAM01291), aksesuarlarıyla birlikte geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış, 500 adetle sınırlı ve 20.500 $ fiyatla çevre dostu bir kutuda paketlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir