Genel

IWC, Pilot’s Watch Timezoner Top Gun ve Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Top Gun’ı Yeni Ceratanium Sürümlerinde Piyasaya Sürüyor

IWC, 1980’lerde hem titanyum hem de seramiğin saat yapım malzemeleri olarak kullanılmasına öncülük etti. 2017 yılında, Schaffhausen merkezli saat üreticisi, her iki malzemenin de en arzu edilen özelliklerini Ceratanium adlı yeni, tescilli bir maddede bir araya getirerek Aquatimer dalış saati ailesinden bir modelde piyasaya sürdü. O zamandan beri IWC, Ceratanium kullanımını portföyünde, en yakın zamanda ve en önemlisi amiral gemisi Pilot Saatleri’nde genişletti. En son iki örnek, Pilot’s Watch koleksiyonunun “performans odaklı” Top Gun alt ailesinden geliyor ve her biri marka için bir ilki temsil ediyor. İşte Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Top Gun Ceratanium ve Pilot’s Watch Timezoner Top Gun Ceratanium’un detayları.

Bu Pilot’s Watch Timezoner Ceratanium, IWC’nin Top Gun serisinden bir saatte yenilikçi Timezoner komplikasyonunun ilk kullanımını temsil ediyor. Elbette kasa, titanyumun yapısal bütünlüğünün yanı sıra seramiğin olağanüstü çizilme direncine sahip tescilli hafif malzeme Ceratanium’dan yapılmıştır ve “taktik” tasarımına uygun mat, simsiyah bir yüzey rengi sunar. Top Gun ailesi. 46 mm çapında ve 15,1 mm kalınlığında olan kasa, 24 şehri (dünyanın ana saat dilimlerinin her biri için bir tane) gösteren seramik bir şehir halkası ve gri baskılı rakamların yer aldığı siyah bir kadran ile donatılmıştır. Kasanın vidalı kurma kolu 60 metreye kadar su geçirmezlik sağlamaya yardımcı oluyor, çift taraflı yansıma yapmayan kaplamalı safir kristal, hava basıncı düşüşleriyle yerinden çıkmaya karşı korunuyor ve kadranın beyaz ibreleri ve rakamları parlak kaplamalı.

Saat, IWC’nin otomatik Kalibre 82760 (esas olarak ilk Timezoner modeline güç veren Kalibre 89760, eksi kronograf öğeleri) ile donatılmıştır; bu mekanizma, patentli dünya saati işlevi, kullanıcının tarihin yanı sıra saati de hızlı ve kolay bir şekilde yeniden ayarlamasına olanak tanır. ve bezelin tek bir dönüşünde saat 12’nin altında 24 saat göstergesi. İstenen saat dilimini temsil eden şehir saat 12’de olacak şekilde çevirmek için şehir halkası çerçevesini aşağı bastırın, ardından bırakın: hem akrep hem de 24 saatlik disk, çerçevenin döndürülmesiyle eşzamanlı olarak hareket edecektir, ve tarih ekranı da buna göre ileri veya geri değişecektir. 24 saat göstergesi, kullanıcının her zaman yerel saat diliminde gündüz mü yoksa gece mi olduğunu bir bakışta bilmesini sağlar. Saat dilimleri değiştirilirken yelkovanın ilerlemesi ve saatin diğer tüm işlevleri etkilenmez. Safir kasa arkasının arkasından görünen mekanizma, IWC’nin çift yönlü Pellaton kurma sistemine sahiptir ve zirkonyum oksit seramikten yapılmış neredeyse hiç aşınmayan bileşenler içerir. Saat, kumaş kakmalı siyah kauçuk kayışla geliyor ve 500 adetle sınırlı, fiyatı 16.900 dolar.

Karmaşıklıkta ilerleme kaydeden Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Top Gun Ceratanium, Ceratanium’u yalnızca kasa ve kurma kolu için değil, aynı zamanda tescilli malzeme kullanımı nedeniyle bilezik için de kullanan ilk IWC saati olarak kendi kilometre taşına işaret ediyor. çelik bileziğe göre yüzde 30 daha hafiftir ve maksimum taşıma konforu için tasarlanmıştır.

Timezoner gibi, Perpetual Calendar’ın Ceratanium kasasının arkasında renkli bir safir kristal yer alıyor ve bu kasada başka bir manüfaktür mekanizma olan IWC’nin otomatik Kalibre 52615’i görülüyor. Ünlü Pellaton kurma sistemine ek olarak, sağlam seramik bileşenler ve uzun saat İki varilde saklanan haftalık güç rezervine sahip mekanizma, bir zaman sinyali ile koordineli olarak hassas yeniden ayarlamayı sağlayan bir hack saniye işlevine sahiptir. 28.800 vph hızında çalışan ve ajurlu rotorunda 54 mücevher ve damgasını vuran IWC madalyonunu barındıran mekanizma, 60 metrelik suya dayanıklı kasanın içinde, tarihi pilot saatlerinin karakteristik özelliği olan büyük bir vidalı kurma koluyla korunuyor. Ceratanium bileklik, katlanır toka ile bileğe sabitlenir. 150 adetle sınırlı olan Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Ceratanium’un fiyatı 48.000 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir