Genel

Siyaha Dönüş: MeisterSinger Bell Hora

MeisterSinger, zaman işleyişi tarihine bir selam ve markanın 20. yıldönümüne bir övgü olarak geçen yıl bir sonnerie au geçiş işlevine sahip muhteşem Bell Hora’yı tanıttı. Bu nadir işlev, zamanın geçişini gösteren tek ibreli saate, 2021 sonbaharında GPGH adaylığı ve Red Dot ödülü kazandırdı.

İlhamını geleneksel saat kulelerinden alarak, tam saati eşleşen çan sayısı aracılığıyla bildiren bir tekrarlayıcı komplikasyonun aksine, her saatin başında yalnızca tek bir çan sesi üretir. Bu komplikasyonun merkezinde MeisterSinger tarafından üretilen ve SW 200-1 temel kalibreye eklenen vuruş mekanizmalı bir modül var. Otomatik mekanizma, şimdi altın renkli unsurlarla siyah bir yinelemede mevcut olan ilgi çekici bir vintage tarzı kadranın arkasında yer alıyor.

Güzel bir eski yazı tipinde iki basamaklı sayılarla geniş saat yüzünün tasarımı, en küçük ayrıntıya kadar iyi dengelenmiştir. 19. yüzyılın sonlarından kalma tarihi bir modele dayanarak, günün her saati için bir tane olmak üzere 24 sayı, bir helezon yayın akışını takip edecek şekilde düzenlenmiştir.

Bell Hora bir deri kayışla donatılmıştır ve USD’ye çevrildiğinde yaklaşık 3.980 $’a satılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir