Genel

Three’s a Party: Montblanc Star Legacy LE1786 Blue Capsule Collection ile tanışın

1906 yılında kurulan Montblanc, adını markanın kurucularına lüks işçiliğin sembolü olarak çeken ünlü Mont Blanc dağından almıştır. Avrupa’nın en yüksek dağının zirvesi, evin en yüksekler için çabalaması için bir sembol haline geldi ve bugüne kadar bir ilham kaynağı olarak kaldı.

En son örnek, tarihi Minerva cep saatlerinden ilham alan bir kasada sunulan Automatic Date 39mm, Moonphase 42mm ve Chronograph 42mm’den oluşan üçlü Montblanc Star Legacy LE1786 Blue Capsule’dür. Görkemli Alp Dağı’nın zirvesine ilk insanın ulaştığı yılı anısına, Jacques Balmat’ın her biri 1.786 parçayla sınırlı.

Paslanmaz çelik saat üçlüsünün koyu mavi kadranları, Mont Blanc dağının ana buzulu Mer de Glace’den ilham alan katmanlı “buz” tasarımıyla öne çıkıyor. Merkezlerindeki desen, karmaşık bir buzul dokusunu çağrıştıran özel bir damga kullanılarak oluşturulmuştur.

Kronografın girişi 42mm çapında ve 14.29mm yüksekliğinde paslanmaz çelik kasa içinde yer alıyor. Bicompax yerleşimli ve üç yönünde tarih göstergesine sahip kadranın arkasında, 56 saatlik güç rezervine sahip ve Sellita mekanizmayı temel alan otomatik kalibre MB 25.13 yer alıyor. Diğer iki yeni modelde olduğu gibi, Star Legacy koleksiyonuna özgü Arap rakamları pembe altınla kaplanmıştır. Aynı şey zamanı gösteren ibreler için de geçerliyken, kronograf ibreleri arka plandan yoğun beyaz bir kontrast oluşturuyor. Saat, mavi Sfumato deri kayış veya 5 sıralı metal bilezik ile sunuluyor. Perakende 4.300 dolardan başlıyor.

Entegre tarih göstergesine sahip ay evresi göstergesinin girişi saat 6 konumunda. Pembe altından hazırlanmış ay diskini çevreleyen parıldayan yıldızlarla güzel bir şekilde detaylandırılmıştır. Saat 42mm çapa ve 11.38mm kalınlığa sahip. Bu mekanizma, yine 50 saatlik güç rezervine sahip Sellita’yı temel alan, kendinden kurmalı MB 24.31 kalibre ile çalıştırılır. Diğer iki sosyetik model gibi, saatin de bir sergi kasası var ve deri kayış (4.300 $) veya metal bilezik (4.600 $) ile sunuluyor.

Renk uyumlu bir deri kayışla eşleştirilen üç ibreli uygulama, mükemmel bir elbise saati ortaya çıkarır. Kadran, diğer iki sosyetik modelle aynı estetik kodları gösteriyor, ancak burada, kronograf kadranında olduğu gibi, Montblanc yıldızı, saat 6 konumundaki gizli tarih göstergesinin hemen üzerinde, özel buzul deseni içinde görülebiliyor. Saatin çapı 39 mm ve yüksekliği 10.44 mm’dir. Aynı şekilde Sellita hareketini temel alan kendinden kurmalı MB 24.17 kalibre ile çalıştırılır. Montblanc, Star Legacy Automatic Date modelini deri kayış (2.110 $) veya metal bilezik (2.435 $) ile sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir