Genel

Tarzla Seyahat Etmek: Seiko Presage Sharp Edged GMT Limited Edition’ı Tanıtıyor

İki yıl önce piyasaya sürülen Seiko’nun Presage Sharp Edged serisi, geleneksel mekanik saat yapımını belirgin bir şekilde modern Japon stiliyle bir araya getirmesiyle karakterize edildi. Belirgin, basit bir kasa tasarımıyla geleneksel Japon estetiğinin inceliğini sunar. 2022’de koleksiyona, her biri Seiko’nun mekanik becerisinin farklı bir yönünü vurgulayan ve Japon mirasına yeni bir bakış açısı sunan beş yeni saat eklenecek.

Bunların arasında kendinden kurmalı mekanizma 6R64 ile çalışan Presage Sharp Edged GMT Limited Edition da bulunuyor. Geniş kadran, saat, GMT işlevi, güç rezervi ve tarihin bir bakışta okunmasını sağlar. Kenevir yaprağı motifini betimleyen zarif bir dokuya sahiptir ve parlak bir yüzeyle zenginleştirilmiş mavi tonu, Ukiyoe sanatçıları tarafından yaz ortasında çizilen eski Fuji Dağı tablolarından esinlenmiştir. Bezelde ikinci saat dilimini gösteren seramik kakma da aynı mavi renge sahip.

Presage Sharp Edged GMT Limited Edition, 42,2 mm çapında paslanmaz çelik bir kasa içinde gelir, 100 metreye kadar su geçirmez ve 1.550$ fiyatla satılır. Dünya çapında 900 adetle sınırlı olan modelin Temmuz 2022’de Seiko butikleri ve seçili mağazalara ulaşması planlanıyor. Kadranın renk tonunu yansıtan ek bir mavi kordon ile geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir