Genel

Tudor, Fransız Donanması ile Dalışa Gidiyor: Pelagos FXD ile Tanışın

Black Bay Chronograph ve Black Bay Ceramic’in bu yılki lansmanlarının heyecanına tanık olarak, vintage esintili dalış saati koleksiyonlarının yeni sürümleriyle bugünlerde Tudor kadar ses getiren çok az marka var. Rolex’in sahip olduğu saat üreticisinin Pelagos ailesinden gelen en yeni saat, Fransız Donanması, yani Marine Nationale için özel olarak üretilmiş, sıra dışı, askeri sınıf bir saattir. İşte Tudor Pelagos FXD hakkında bilmeniz gerekenler.

Saatin “FXD” takma adı, kasasının ekstra sağlam (“FiXeD”) kayış çubuklarından türetilmiştir ve bu özellik, üyelerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde Marine Nationale ile doğrudan işbirliği içinde geliştirilmiş bir özelliktir. Bu unsur, saati yalnızca diğer Tudor dalış saatlerinden değil, aynı zamanda saati yalnızca NATO’lar gibi tek geçişli kayışlara sabitlediği için şu anda piyasada bulunan diğer tüm saatlerden de ayırmaktadır. Eşsiz kulaklara ek olarak, Fransız Donanması, her zaman hazır Pelagos taban tasarımı ve mavi renk grubunun kullanımı, parlak lümene sahip ekstra büyük çerçeve ve olağandışı (bir dalış saati için) dahil olmak üzere diğer teknik ayrıntılar hakkında da tavsiyelerde bulundu. ) askeri şubenin özel çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış söz konusu çerçevenin çift yönlü işlevselliği.

42 mm çapında ve 12,7 mm kalınlığındaki tanıdık Pelagos kasası, burada saten fırçalanmış kaplamaya sahip titanyumdan yapılmıştır ve stili, 1950’lere yayılan bir dönemde Fransız Donanması tarafından orijinal olarak tercih edilen Submariner gibi tarihi Tudor dalış saatlerinden etkilenmiştir. 1980’lere. Safir kristalin altında, yüksek kontrastlı, lüme dolgulu inidices standart Pelagos kadranından biraz daha büyük görünen, oldukça okunaklı bir kadran bulunur; benzer bir tarza sahipler, ancak ortada zamanı gösteren “kar tanesi” ahize ile tamamlandılar.

Kasanın içinde, Tudor’un marka tarafından giderek daha fazla kullanılan kronometre sertifikalı bir mekanizma olan, en son geçtiğimiz Haziran ayında Black Bay Fifty-Eight Bronze’da tanıtılan, kendi üretimi Calibre MT5602 var. Daha da önemlisi, otomatik mekanizma 70 saatlik bir güç rezervine sahiptir, bu da sağlam ve güvenilir bir şekilde çalıştırılan ve aynı zamanda kanıtlanmış bir hassasiyete sahip bir zaman tutucu olmasını sağlar. Kasanın 200 metreye kadar su geçirmezliğini sağlamaya yardımcı olan Marine Nationale anısına bir hatıra gravürü ile sağlam bir kasa arkasının arkasında korunmaktadır.

Standart olarak lacivert kumaş NATO kayışı ile gelen Tudor Pelagos FXD, sınırlı olmayan bir şekilde yetkili satıcılarda 3.900 $ fiyatla satışa sunuldu – bu, standart Pelagos için 4.575 $ fiyat etiketinden oldukça düşük.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir