Genel

Blancpain Air Command Titanium Vintage Tarz Pilot Saatini Normal Koleksiyona Getiriyor

Blancpain, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri için geliştirilen, koleksiyonluk bir pilot kronografının iyi karşılanan ve biraz beklenmedik bir şekilde yeniden canlandırılması olan Air Command Flyback Chronograph’ı 2019’da çelikten sınırlı bir sürüm olarak tanıttı. Bu yıl, daha iyi bilinen askeri üretim saati Fifty Fathoms dalgıç saatinin izinden giden Blancpain, Air Command’ı normal koleksiyonuna getiriyor; titanyum kasaya ve koyu mavi renge sahip ilk limitsiz versiyonu. kadranı, kayışı ve çerçevesini süslüyor.

Modern Hava Komutanlığı, ipuçlarını 1950’lerde siyah kadranı, parlak saat imleri ve kolları olan bir pilot saati ve flyback işlevine sahip yüksek hassasiyetli bir kronograf hareketi talep eden Fransız Savunma Bakanlığı için yapılan bir prototipten alıyor. Sonunda Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri için yapılan model – yukarıda bahsedilen Fifty Fathoms’un ABD Donanması tarafından kabul edilmesinden kısa bir süre sonra – distribütör Allen V. Tornek aracılığıyla USAF pilotlarına sunuldu ve Blancpain’e göre bugün “en çok aranan- 1950’lerin sonlarındaki askeri kronograflardan sonra” kıtlığı nedeniyle. Çağdaş modelin retro stili, bir havacının uçuş sırasında yakıt rezervinin kalan süresini ölçmesini sağlayan mandallı, çift yönlü olarak dönen bir geri sayım çerçevesi (burada mavi seramik bir eklenti ile) ve hava hızlarını hesaplamak için bir takimetre ölçeği içerir. 1.000 metrelik bir mesafeye dayanmaktadır. Bu ölçek, karanlık bir kokpitte optimum okunabilirlik için rakamları, işaretleri ve kolları Super-LumiNova ile işlenmiş (vintage saatin ve 2019 modelinin siyah kadranı yerine) güneş ışığı alan mavi bir kadranı çevreliyor. Saat 3 ve saat 9 konumundaki iki ince ayarlı alt kadran, sırasıyla geçen kronograf dakikasını ve 12 kronograf saatini gösterir.

Air Command’ın 1950’lerin atası için de doğru olan kutu tipi safir kristaller, biri geniş kadran açıklığının üzerinde, diğeri 42,5 mm kasanın arkasında, saten fırçalanmış 23. derece titanyumdan (nadiren kullanılan bir titanyum türü) yapılmıştır. saatçilikte). Son kristal mekanizma, Blancpain’in Fifty Fathoms Bathyscaphe Flyback Chronograph gibi modellere güç veren Calibre F385’in bir varyasyonu olan Calibre F388B üretimi için bir vitrin sağlar. 5 Hz’lik yıldırım hızında bir denge frekansıyla, otomatik kurmalı hareket, entegre kronometre işlevinin geçen süreleri 1/10 saniye aralıklarla ölçmesine olanak tanır. Kronografın dikey kavraması, merkezi saniye ibresinin sorunsuz bir şekilde harekete geçmesini ve zaman ölçümlerini sorunsuz bir şekilde durdurmasını ve başlatmasını sağlar, mekanizmanın kalbindeki sütun çarkı, mekanizmanın klasik mimarisine hitap eder ve geri dönüş mekanizması, saniyenin anında durdurulup yeniden başlatılmasını sağlar. kronograf. 35 taş dahil 293 parçadan oluşan ve 50 saatlik güç rezervine sahip olan Calibre F388B, çelik kasalı selefinde kullanılandan farklı olan pervane şeklindeki rotordan ziyade sadece geleneksel Blancpain ajurlu rotor kullanımında farklılık gösteriyor. 2019 sınırlı sayıda.

Blancpain Air Command, avangard ancak askeri şık görünümünü beyaz kontrast dikişli mavi dana derisi kayışla tamamlıyor. Fiyatı 18.500 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir