Genel

Üçlü İsviçre Ordusu: Victorinox, Airboss Mechanical ve FieldForce GMT Modellerini Piyasaya Sürüyor

İkonik İsviçre Çakısı’nın mucidi olarak tanınan Victorinox, 1989’dan bu yana askeri esintiler taşıyan çok çeşitli saatler üretti. İkisi markanın havacılık alanından olmak üzere üç yeni saatten oluşan kapsamlı kataloğundaki en son güncelleme bu ay piyasaya sürüldü. -ilhamlı Airboss Mechanical koleksiyonu, diğeri ise yakın zamanda piyasaya sürülen FieldForce serisinden GMT donanımlı bir model.

HyperFocal: 0

Hava Patronu Mekanik

İlk olarak Airboss’a odaklanarak, yerleşik tasarımda, biri kumlanmış çelikten, diğeri siyah PVD kaplamalı, her ikisi de aynı yüksek düzeyde okunaklı siyah beyaz kadrana sahip iki renk yolu keşfediyoruz. Airboss, adını, görevi “kalkışları ve inişleri güvenli bir şekilde düzenlemek” olan uçak gemilerindeki “hava patronlarından” alıyor ve bu nedenle tasarımı, çeşitli tarihi pilotlardan estetik etkilerle işlevsellik ve kullanım kolaylığına odaklanıyor.

Kasa bitişlerinin ötesinde birçok açıdan, iki model temelde aynıdır. Her biri 100 metreye kadar suya dayanıklı 42 mm kasaya ve en önemli etkilerini savaş döneminin popüler “B-Uhren” tasarım saat ailesinden almış gibi görünen uzun kulplara sahiptir. Bununla birlikte, bu kasayı bu eski modellerden ayıran şey, Victorinox’un dış bezelinde kadran üzerindeki skala ile uyumlu çalışan sürgülü cetvel skalası ve nispeten basit kurma koludur. Siyah-PVD modeli, uyumlu bir beş bağlantılı çelik bilezik ile bileğe sabitlenirken, çelik versiyon dikişli bir deri kayış üzerine monte edilmiştir.

HyperFocal: 0

Kadranda, form yerine işlev vurgusu, parlak beyaz Super-LumiNova işaretleri ve koyu siyah arka planla keskin bir kontrast oluşturan vurgular ve ek görsel entrika sağlayan birkaç kırmızı vurgu ile belirgindir. Bir çift kılıç tarzı işaretçi saati ve dakikayı gösterirken, bir Victorinox kalkan logosu kadranın en üstünde saat 12 konumunda. Kasanın içinde, bu fiyat kategorisinde popüler ve güvenilir bir mekanizma olan, 38 saatlik güç rezervine sahip, 28.800 vph’de çalışan ve saat 6 konumunda kadran üzerinde görünen bir tarih göstergesine sahip Sellita SW-200-1 var. .

FieldForce Klasik GMT

FieldForce Classic GMT, markanın havacılıktan ilham alan seyahat saatlerinden oluşan FieldForce koleksiyonuna en son eklemesidir. Saatin 42 mm çelik kasası, Rolex’in GMT Master-II’sine benzer bir silüete sahiptir, ancak sonuçta ince, 60 dakikalık dönen çerçevesi ve daha incelikli renk gruplarıyla farklılaşan bir siluete sahiptir.

Kasanın safir kristali, saat, dakika ve ikinci zaman dilimi ölçeği için mavi veya gri ile vurgulanan siyah veya gümüş güneş ışını ile fırçalanmış kadranı kaplıyor ve tümü ışıldayan malzeme uygulanmış. Bu modelde, ikinci zaman dilimi halkası kadranın dış kenarından ziyade merkezine doğru yerleştirilmiştir, çerçevesi tarih göstergesi ile saat 3 konumunda ve Victorinox logosu ile saat 12 yönünde bölünmüştür. . Kadranın üzerinden geçen dört ibrenin tamamı (saat, dakika, merkezi saniye ve GMT göstergesi) Ronda 515.24H kuvars hareketiyle çalıştırılır.

Fiyat ve Stok Durumu

Hem Victorinox Airboss Mechanical hem de FieldForce Classic GMT artık yetkili satıcılarda mevcuttur. Airboss’un çelik versiyonu 995$ ve siyah-PVD modeli 1.195$ olarak fiyatlandırılırken, FieldForce Classic GMT daha düşük ve 425$’dan başlayan fiyatlarla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir