Genel

Mühle-Glashütte, Teutonia IV Koleksiyonunu Dört Yeni Modelle Genişletiyor

Miras Alman saat üreticisi Mühle-Glashütte, 2019 yılında mevcut Teutonia ailesinin bir uzantısı olarak piyasaya sürülen şık Teutonia IV koleksiyonunu, Teutonia IV Moonphase’in lansmanı ile dört yeni modelle genişletti. Yeni saatler, IV’ün temiz, basit kadranı, eğimli kasa kenarları ve volüt biçimli çıkıntılarla tamamlanan tasarım evrimini sürdürüyor. Bunlar arasında bir kronograf, yalnızca küçük saniye süreli bir model ve kadın pazarına yönelik iki yeni küçük model yer alıyor.

Teutonia IV Kronograf

Grubun lideri, Mühle-Glashütte’nin kataloğunda 39 mm çapında ve 14,6 mm yüksekliğinde bugüne kadarki en küçük kronografı olmasıyla dikkat çeken Teutonia IV Chronograph’tır. Saat, kademeli, oval kronograf butonlarına sahip şık, paslanmaz çelik bir kasaya sahiptir; Teutonia’nın imzası olan çıkıntılar; ve 100 metrelik su geçirmezliğine yardımcı olan kalın bir taç. Cilalı yüzeyler ve detaylar, kasanın sade şeklini vurgulayarak, aksi takdirde biraz sportif tasarıma zarif bir dokunuş katıyor.

Kadranda, pürüzlü beyaz bir arka plan, çeşitli zaman işleyişi öğelerini vurgulayan mavi, siyah ve uygulanmış vurgularla basit konfigürasyona ev sahipliği yapıyor. 30 dakikalık bir kronograf sayacı ve çalışan saniyeler için iki paralel alt kadran, biraz görsel entrika eklerken, saat 6 konumundaki ince tarih penceresi ek işlevsellik sağlar. Bir çift mavi çelik alfa ibresi zamanı gösterir, Calibre MU 9419 tarafından tahrik edilen, 62 saatlik güç rezervine sahip otomatik bir hareket ve tümü safir bir sergi kasasının arkasında görülebilen stilize bir rotor.

Teutonia IV Küçük Saniye

Kronografın yanı sıra Mühle-Glashütte, biraz daha resmi giyime yönelik siyah kadranlı, zaman ve tarih saati olan Teutonia IV Small Second’ı sunuyor. Çelik kasası, kronometreli kardeşinin stiline uyuyor, burada ilave butonlar yok ve 41 mm’ye 12,6 mm boyutlarında biraz daha büyük boyutlara sahip. Bu saat, ya deri kayış ya da beş bağlantılı çelik bilezik ile mevcuttur.

Safir kristalin altında, saatin resmi karakteri belirginleşir, karanlık kadranı bilekte bir gizem ve entrika hissi verir, ancak tasarlandığı iş kıyafetini asla alt etmeyen bir şey değildir.

Kadran, dış saniye halkası, saat için uygulanan küçük işaretler, 19. yüzyılın başlarından kalma vintage tarzda üretilmiş küçük saniye alt kadranı ve saat 3 tarih penceresiyle Teutonia IV’ün sadelik anlayışını taşıyor. Diğer bir çift alfa-tarzı ibre, her şeyi süpürür, burada Mühle-Glashütte finisajı ile geliştirilmiş Sellita Calibre SW 461-1 ile güçlendirilmiştir. 41 saatlik güç rezervine sahip mekanizma, saatin 100 metreye kadar su geçirmezliğini sağlayan safir bir kasanın arkasında korunuyor.

Cermen IV Leydi

Yeni sürümler üçlüsünü tamamlayan Teutonia IV Lady, aslında iki farklı renkte iki yeni modeli kapsar: bordo “Himbeere” ve açık mavi “Pastellblau”. Lady tasarımında, aynı Teutonia IV kasa şeklini buluyoruz, şimdi 33,5 mm’ye 10,2 mm boyutlarına küçültülmüş ve bu nedenle daha küçük saatleri tercih edenler için tasarlanmıştır.

Her iki renkli kadranda da konfigürasyon aynı kalıyor – çerçeveyi besleyen, uygulanmış bir saat indeksi ile her çeyrek pozisyonda noktalanan bir dış dakika halkası; saat 6 konumunda bir tarih penceresi, dakika halkasını ve merkezi bölen basılı bir daire; ve zamanı belirleyen koleksiyonun imzası olan başka bir çift alfa ibreleri. Safir kasa arkasından görünen ve 41 saatlik güç rezervi sunan Lady modellerine her zaman güvenilir Sellita SW 200-1 güç sağlar.

Fiyat ve Stok Durumu

Mühle-Glashütte Teutonia IV modellerinin tamamı şu anda perakende satışta, Kronograf 3.200 € (yaklaşık 3.795 $), Small Second deri kayışta 2.200 € (yaklaşık 2.609 $) ve çelik bilezikte 2.300 € (2.727 $) olarak işaretlenmiştir. ve Lady saati 1.800 € (2.134 $) fiyattan izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir