Genel

Üstün Güç: Büyük Güç Rezervleriyle 3.500 Doların Altında 6 Saat

Saat dünyasında süregelen çeşitli trendler arasında, mekanik saatlerde sürekli gelişen güç rezervleri en pratik olanlar arasındadır. Koleksiyonerlerin genellikle günlük olarak değiştirmeyi ve değiştirmeyi sevdikleri çeşitli parçalara sahip olmaları nedeniyle, birkaç günlüğüne bırakıldıktan sonra hala çalışan mekanik bir saate sahip olmak çoğu kişinin takdir ettiği bir lükstür.

Uzun bir süre boyunca, istisnai güç rezervleri genellikle yalnızca orta ila yüksek üretim ve fiyatlandırma aralığındaki saatler için ayrıldı, ancak özellikle son birkaç yılda bu durum değişmeye başladı. Şimdi, 3,500 doların altındaki fiyat kategorisinde, üç günlük veya daha iyi rezervlere sahip çok sayıda saat var. Baume & Mercier, Christopher Ward, Certina, Hamilton, Tissot ve Oris’in tekliflerini içeren bu parçalardan altı tanesini bir araya getirdik.

Certina DS-1 ($650+)

Certina, en çok geçen ay üzerinde çalıştığımız (ve hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz) popüler dalış saati Certina DS PH200M ile tanınan bir markadır. Bununla birlikte, bu popüler dalıcıya ek olarak, markanın kataloğunda, 80 saatlik güç rezervi donanımlı Certina DS-1 gibi bazı gizli mücevherler de var.
DS-1, tamamen çelik veya iki tonlu kasaların yanı sıra gümüş, siyah, gri ve mavi vurgulu kadranlarda bir dizi farklı renkte mevcuttur. Hepsi aynı hareketi paylaşıyor: 3 günlük + Powermatic 80. Otomatik mekanizma, frekansını standart 28.800’den 21.600 vph’ye düşürerek mekanizmaya neredeyse iki kat bir rezerv sağlayan bir ETA 2824-2 tabanından türetilmiştir.
Marka şu anda saati yaklaşık 650$ olarak fiyatlandırıyor; kadran rengine bağlı olarak genellikle bir yetkili bayiden birkaç yüz daha ucuza bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir