Genel

Efsanevi Hanhart 417 ES’nin Dönüşü

Hanhart 417 ES’nin yeniden üretimi, kol saatleri arasında bir efsanenin geri dönüşünü işaret ediyor. 60 yıldan uzun bir süre önce orijinal model, Alman silahlı kuvvetleri için ilk pilot kronografı olarak hizmet etti. Bugün Hanhart, hem günlük yaşama hem de maceraya uygun sağlam bir kronograf üretmek için saatin ikonik tarihi tasarımını en modern üretim teknikleriyle birleştiriyor.

Sağlamlık, güvenilirlik ve okunabilirlik: Hanhart, 1950’lerin ortalarından itibaren bu üç kritere dayalı olarak Alman silahlı kuvvetleri için ilk pilot kronografını yaptı. Pilotların bileklerinde tavizsiz kullanım için tasarlandı. Hanhart, marka 1963’te elde tutulan kronometre üretimine odaklanmaya başlayana kadar neredeyse 10 yıl boyunca Alman silahlı kuvvetlerine 417 kronografı tedarik etti. Orijinal 417’nin kalan birkaç parçası en çok aranan vintage kronograflardan bazıları haline geldi. Almanyadan.

Hanhart 417 ES ile Hanhart, bu efsanevi kronografın geri dönüşünü kutluyor. ES, “Edelstahl” anlamına gelir – Almanca “paslanmaz çelik” anlamına gelir. Onunla zamanda yolculuk yapamayabilirsiniz ama Hanhart geçmişin en heyecan verici detaylarını zamanımızın en modern malzemeleriyle birleştirmiş. Paslanmaz çelik kasası, orijinal 39 mm yerine 42 mm’lik çağdaş bir çapa sahiptir. Ağır kubbeli safir kristal cama rağmen kasanın kalınlığı 13,3 mm’yi geçmiyor. Amaç, 417 ES’yi mümkün olduğunca ince tasarlamaktı, böylece bilekte var ama aşırı orantısız değil.

Keskin bir şekilde çizilmiş ve cilalanmış bir yüzey, saten cilalı boynuzlardan kanatlara geçişi işaret ediyor. Bir Hanhart’ın tipik bir stil özelliği olan yivli çerçeve, her iki yönde de sorunsuz bir şekilde döner. Kırmızı konum işaretleri, saatin kadranındaki detaylar kadar 1950’lerin tarihi modelini andırıyor. Bicompax düzeni ve eski harfler, 417’nin başlarından itibaren kesilmiş gibi görünüyor. Eski orijinalin en zorlu hayranlarına bile hitap etmek için Hanhart, o zamanlar kullanılan sayıları ve yazı tiplerini de benimsedi.

Ancak yeni, derin mat-siyah arka planla hoş bir kontrast oluşturan beyaz yazıya ve kollara uygulanan, göze çarpmayan bir krem tonunda modern Super-LumiNova parlak malzemesinin kullanılmasıdır. Buna ek olarak, yeni Hanhart 417 ES, mevcut Hanhart koleksiyonundaki özel modeller hariç, kadran üzerinde tarihi logo ve kurma kolunda ilgili logo ile teslim edilen tek saattir.

Hanhart, en yeni kronografının sadece iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda hassas bir şekilde çalışmasını sağlamak için saatin vidalı paslanmaz çelik kasasının arkasına güvenilir, elden kurmalı kalibre SW 510’u yerleştirdi. Durdurma saniyesi işlevine ek olarak, yüksek kaliteli İsviçre Yapımı mekanizma tam kurulumda 58 saate kadar güç rezervi sunar. Tarihi 417 de elle sarılmıştı, ancak düşük su direnci nedeniyle kokpit dışındaki hareket yarıçapı ciddi şekilde sınırlıydı. Buna karşılık, 417 ES, 100 metre (10 bar) derinliğe kadar su basınçlarına dayanabilir.

Deri altlıklı siyah dana derisi kayış, saati Birinci Günden itibaren rahat bir şekilde takmanızı sağlar. Bilekte ekstra rahatlık için kayışın iç kısmında Alcantara bulunur. Tarihi Hanhart logolu iğne tokası iyi bir tutuş sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir