Genel

De Bethune ve Swizz Beatz, WatchTime New York 2021’de Dream Watch 5 Tourbillon “Sezon 1″i Tanıttı

WatchTime New York 2021 tüm hızıyla devam ediyor ve avangard saat üreticisi De Bethune, en son sınırlı sayıdaki Dream Watch 5 Tourbillon ‘Sezon 1’in bugün piyasaya sürülmesiyle hayranlık uyandırıyor. marka, seyahat odaklı DB25GMT Starry Varius, yıldızlararası DB28XP Meteorite ve dikkat çeken DB Kind of Two Tourbillon DB29 dahil.

DW5 Tourbillon ‘Season 1’ aynı zamanda, Ağustos ayının sonlarında ikinci el saat satıcısı WatchBox’ın şirketteki çoğunluk hissesini satın aldığına dair haberler çıktığından beri De Bethune tarafından piyasaya sürülen ilk sürüm. Bethun’un en iyi bilinen özelliği, değişikliğin bir sonucu olarak yavaşlamasının muhtemel olmamasıdır.

Tüm De Bethune saatleri gibi, en son sürümün de arkasında bir hikaye var, bu durumda özellikle büyüleyici. Markanın söylediği gibi, geçen yıl bir zamanlar rapçi ve plak yapımcısı Swizz Beatz kendiliğinden De Bethune’a ulaştı ve saat yapımcılarına bir meydan okuma sundu: markanın “kararlı fütürist vizyonunu” yeni iletecek tamamen farklı bir Dream Watch 5 yaratın. saatçilik sanatı.” Bu ilk konuşma, devam eden bir tartışmaya yol açtı ve nihayetinde markaya Swizz Beatz ile ortak olması ve onun horolojik mücadelesini üstlenmesi için ilham verdi.

De Bethune’nin kurucusu ve saatçisi Denis Flageollet, bu işareti karşılamak için, markanın yüksek saatçilik alanındaki mevcut başarılarına katılan bir saat yaratmaya çalıştı ve yenilenmiş bir odakla, “tekil, rafine ve sofistike” bir saat geliştirmeye odaklandı ve ayrıca “kullanıcı dostu ve kolayca okunabilir”, ancak yine de “De Bethune’un çağdaş estetizm arayışını simgeleyen malzeme ve yapıya dayalıdır.” Sonuç, ışık ve şeffaflık temalarına odaklanan bir geliştirme süreciydi, bu odak da De Bethune’un safir kristal, maviye boyanmış titanyum ve mekanizma finisajı kullanımına yaklaşımını tazeliyor ve nihayetinde bugün görücüye çıkan saatle sonuçlandı.

Yeni DW5 Tourbillon ‘Sezon 1’e daha yakından baktığımızda, De Bethune tarafından doğru bir şekilde “gerçek bir bilek heykeli” olarak tanımlanan bir saat buluyoruz. piyasadaki hiçbir şeye benzemez. Bununla birlikte, bu modelde yeni olan, safir, titanyum ve son teknoloji sonlandırma tekniklerinin yeni kullanımı, bilek için De Bethune’nin “şekiller, malzemeler ve renkler üzerine devam eden araştırmalarını” temsil eden gök mavisi tonlu bir uzay gemisiyle sonuçlanıyor. ”

Yeni Dream Watch, De Bethune’nin “ogive” olarak tanımladığı 58 mm x 47 mm x 17 mm burun konisi benzeri kasa şekline sahip. Elle parlatılmış fasetler ve oyulmuş motiflerle zenginleştirilmiş kasa, safir mavisi ekler, sertleştirilmiş mineral cam ve tepesinde Cabochon kesim mavi safir bulunan mavileştirilmiş 5. sınıf titanyumdan yapılmıştır. Kristalin altında, çeşitli zaman işleyişi öğeleri sergileniyor, maviye çalan çelik ve paladyumdan oluşan iki tonlu küçük, ay evreli bir küre ve saat ve dakikaların minimalist bir dijital ekranı dahil olmak üzere ultra temiz konfigürasyonu, önceki hareket ediyor. bir atlama hareketi, ikincisi daha geleneksel bir taramada takip eder.

Fütüristik saatin diğer tarafında, ekrana güç veren De Bethune Calibre DB2149’u sergileyen başka bir safir kristale geliyoruz. Hareket, özellikle silikon ve titanyum 30 saniyelik tourbillon, ikiz namlu tarafından sağlanan dört günlük güç rezervi ve 36.000 vph ultra yüksek frekans gibi markanın ünlü patentli teknolojileriyle doludur. Saatin geri kalanı gibi manuel olarak kurulan mekanizma, elle işlenmiş ve dekore edilmiştir, estetik olarak, yeniden canlandırılan Dream Watch 5’in bu ilk “sezonu” için açıkça iyi düşünülmüş, kısıtlanmış bir lüks duygusu sağlar.

De Bethune DW5 Tourbillon ‘Sezon 1’, her biri 520.000 $ fiyatla toplam 10 sürümle sınırlı olacak. NYC bölgesindeyseniz, sayısız diğer nadir ve önemli saatin yanı sıra dünya prömiyerinde görme şansınız hala var.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir