Genel

Yüksek İşçilik Ve Kalite Rolex Gmt Master II Serisi

Rolex Gmt Master II Batman

Erkek Saat Modelleri Rolex Gmt Master II

Rolex kol saatleri dikkat çeken tasarımları ile adından söz ettiriyor. İlgi çeken tasarımları ile Rolex bir saatten daha fazlasını sizlere sunuyor.

İki farklı zaman dilimini aynı anda göstermek üzere tasarlanan GMT-Master 1995 yılında piyasaya sunuldu. GMT Master ilk olarak dünyayı gezecek profesyonellere seferlerinde yardımcı olması için tasarlandı. Rolex GMT-Master II orijinal tasarımını koruyarak bugünlere kadar gelebilmeyi başardı. Kullanım kolaylığı ile adından söz ettiren model yeni bir mekanizmayla görücüye çıktı. Sahip olduğu işlevselliği ve sağlamlığı ile adından söz ettiren model estetik yapısıyla bir adım öne çıkıyor.

GMT Master II ilk olarak 1970’li başında tanıtılan ‘Rootbeer’ tasarımından ilham alınarak tasarlandı. GMT Master II sürümü çelik ve altın kasa yapısı ile biliniyor.

Seyahatler İçin Uygun

Dünyayı gezerken aynı anda iki farklı zaman diliminde bulunan saatleri GMT Master II ile kolayca okuyabilirsiniz. Geleneksel akrep, yelkovan ve saniye ibresi, çift yöne döndürülebilir çerçevesi ile GMT‑Master II alternatif zaman dilimlerini sizlere sunabiliyor.

GMT‑Master II ile gezginler, saati durdurmadan kurma kolunu kullanarak yerel saati kolayca ayarlayabiliyor. Kurma kolunda bulunan kalibre 3285 mekanizmasıyla donatıldı. Bu sayede kullanıcılar, aynı anda hem yerel saati hem de evlerinde ki saati görebiliyor.

Kalibre Tasarımı

GMT-Master II’nin sahip olduğu kalibre Rolex tarafından geliştirildi. Bu sistem yeni nesil saat mekanizmasıdır. Yüksek teknolojili otomatik kurmalı mekanik mekanizma, kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Kalibre 3285’in güç rezervi 70 saat olarak hesaplandı. Mavi ve siyah Cerachrom disk sistemi, ilk defa GMT‑Master II modelinde kullanıldı. Rolex Oyster ve Rolex Jubilee bilezik tasarımı ile, kazayla açılmaları önlemek için tasarlandı.

Yüksek İşçilik Kalitesi

İlk GMT-Master modelinde, akrep, yelkovan ve 24 saat ibresi senkronize durumda bulunuyor. Rolex 1982 yılında akrebin diğer ibrelerden bağımsız şekilde ayarlanabilmesini sağlayan yeni bir mekanizmayı tanıtıma sundu. Bu sistemin mevcut GMT-Master saatleriyle karıştırılmasını önlemek için, GMT-Master II adını verdi.

Farklı kasa, cam ve kordon yapısına sahip olan GMT Master II yüksek kaliteli ürünler kullanılarak tasarlandı. Son derece dayanıklı olan Rolex saat kordonu uzun süreli kullanma desteği sunabiliyor. Silikondan çelik kordon yapısına kadar farklı Rolex kordonları ile karşılaşabilirsiniz Esnek yapıya sahip olan GMT Master II özellikle gezginlerin büyük ilgisini çekiyor.

Paslanmaz Çelik Yapısı

Paslanmaz çelikte üretilen kordon yapısı sayesinde GMT Master II modeli uzun süre güvenle kullanılabiliyor. Tasarım yapısı ile GMT Master II beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Neme ve rutubete son derece dayanıklı olan Rolex saat kayışı, oksitlenme ve korozyonu engelleyen yapısı ile biliniyor. Tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden yapılan kordun çevre dostu özelliği ile biliniyor. Rolex saat modellerini satın alarak sizde tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir