Genel

A. Lange & Söhne Langematik Perpetual Markaları Yeni Mavi Kadran Altın Sınırlı Üretimleri ile 20. Yıl

A. Lange & Söhne, yaz aylarında piyasaya sürülen yeni saatlerinde en çok beğeniyi topladı ve medyada en fazla ilgiyi, zanaatkar Handwerkskunst serisinin 10. yıl dönümünü kutlayan ve artık üretimi durdurulan bir modelin yeniden canlandırılması olan Cabaret Tourbillon Handwerkskunst ile topladı. Ancak, dünyanın ilk stop-saniye turbillon kalibresiyle donatılan bu saat, 2021’de yenilenen dünyadaki ilk Lange saati ve bir yıldönümü vesilesiyle yapılan tek saat değildi. Bugün, 20 yıl önce piyasaya sürülen Langematik Perpetual’ın en yeni sürümlerini, sıfır sıfırlama işlevine sahip ilk kendinden kurmalı sonsuz takvimli saati, tüm takvim ekranlarını ilerletmek için tek bir düzelticiyi ve Saxon saatçinin sembolik büyük tarih göstergesini keşfediyoruz. .

Her ikisi de 50 adetle sınırlı olan Langematik Perpetual’ın 2021 edisyonları, 38,5 mm’lik zarif ve mütevazı kasaları için 18 ayar beyaz altın veya 18 ayar pembe altın kullanıyor. Her iki model de zengin mavi kadranları, masif gümüşten yapılmış, Roma saat rakamlarının altında kabartmalı, yivli bir yapı, rodyumlu beyaz altından veya kasaya uygun pembe altından yapılmış kadranlarıyla öne çıkıyor. Ultra hassas ay evresi göstergesindeki kollar, toka ve ay diski de kasaya uygun değerli metalden yapılmıştır.

Klasik Lange tarzında kadran, karmaşık ekran kombinasyonunu mümkün olduğunca okunaklı ve sezgisel hale getirmek için düşünceli bir şekilde tasarlanmıştır. Büyük tarih, en üstte belirgin bir şekilde görünür; soldaki alt kadran, 24 saatlik gündüz-gece ölçeğiyle birlikte haftanın gününü gösterir; sağdaki, ayı barındırır ve artık yıl döngüsüyle daha küçük bir alt kadranın üzerine gelir; ve birleşik ay evresi diyaframı ve küçük saniye alt kadranı saat 6 konumunda duruyor. Lange’nin ay evresi göstergesi, yalnızca 122.6 yılda bir düzeltme gerektiren ultra hassas “uzun vadeli” bir göstergedir ve mekanizmanın sürekli olarak kurulduğu varsayılırsa, takvim tarihinin 2100 yılına kadar manuel düzeltmeye ihtiyacı olmayacaktır. herhangi bir noktada gereklidir, ancak saat 10 konumundaki gömme buton, tüm takvim öğelerini toplu olarak ilerletmeyi kolaylaştırır. Saat için daha kısa süreli dinlenme süreleri olması durumunda her biri ayrı ayrı da ayarlanabilir.

Tüm bu işlevleri yürütmek, kasa arkasının safir penceresinin arkasındaki in-house mekanizma, kendinden kurmalı L922.1 Sax-o-Mat. Çift yönlü sargılı mikro rotoru, platin merkezkaç kütlesi ile 21 ayar altından yapılmıştır ve üç çeyrek ana plakaya gömülüdür. Bu tasarım, diğer iki imza unsurunun, geleneksel olarak Sakson elle oyulmuş denge musluğu ve kamçı hassas indeks ayarlayıcının bir görünümünü sağlar. Tam kurulumda 46 saatlik güç rezervine sahip mekanizma aynı zamanda dengeyi durduran ve tepe çekildiğinde saniye ibresini anında sıfıra gönderen bir sıfır sıfırlama mekanizmasına sahip. Lange tarafından geliştirilen bu cihaz, zamanı ayarlama ve yeniden ayarlama sürecini kolaylaştırır ve hızlandırır. Tüm Lange mekanizmalarında olduğu gibi, kalibre de titiz standartlara göre monte edilmiş ve dekore edilmiştir. 478 parçanın tamamını kapsayan, yine de olağanüstü ince, sadece 5,7 mm yüksekliğinde ve kasanın da buna uygun olarak 10,2 mm’de ince olmasını sağlıyor.

Langematik Perpetual’ın 2021 versiyonlarının her ikisi de lacivert timsah derisi kayışlara ve kasayla aynı altından dövülmüş sivri uçlu tokalara monte edilmiş halde gelir. Hem pembe altın hem de beyaz altın sürümleri 91.800 $’lık bir MSRP taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir