Genel

Ejeksiyon Mükemmelliği: Bremont, Yeni Titanyum Kasalı MB Savanna ile Yükü Hafifletiyor

İngiliz saatçi Bremont, “Bir pilot için ağırlık her şey demektir” diye hatırlatıyor. Bu aksiyomu kılavuz olarak alan Londra merkezli, sağlam, askeri etkilenmiş havacılık saatleriyle tanınan marka, sonunda flyboy hayran kitlesine MB’nin bir versiyonunu – en zorlu testlerden geçirilen ve askeri pilotlar tarafından en çok ödüllendirilen saati – zorlu bir mücadelede verdi. ama hafif titanyum kasa. İşte bu haftanın Watch to Watch’ı olarak bugün gelen MB Savanna hakkında bilmeniz gerekenler.

Farkında olmayanlar için, saatin adındaki “MB”, 1929’da kurulan ve bugün batı dünyasının hava kuvvetlerinin yüzde 70’inden fazlasına savaş fırlatma koltuğu teknolojisi sağlayan bir İngiliz havacılık şirketi olan “Martin Baker” anlamına geliyor. Yeni başlayan Bremont Watch Company’nin ilk ortaklarından biri olan Martin Baker, 2009’da ilk MB saatini üretmek için kurucuları, eski RAF yedek pilotları Nick ve Giles English ile işbirliği yaptı. gerçek bir fırlatma koltuğu testinde bir mankenin bileğine bağlanma dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere serbest bırakılma. MB Savanna, MB serisindeki ilk modelden türetilen her saat gibi, aynı eldivenden geçiyor, ancak diğer birkaç modern yükseltmeyi de ekliyor.

Yukarıda değinildiği gibi, MB Savanna, serideki 5. sınıf titanyumdan yapılmış kasaya sahip ilk saattir, hem pratik hem de estetik özellikleri artık izleme meraklılarının iyi bildiği bir malzemedir: çelikten daha hafif ama daha sert, ısı- ve korozyona dayanıklı, hipoalerjenik. Bremont hayranlarının aşina olduğu üçlü “Trip-Tick” yapısında oluşturulan 43 mm’lik kasa, pürüzsüz bir antrasit renge sahip ve firmanın “taktik” yansıma önleyici kaplama olarak adlandırdığı kaplamayla tamamlandı. 100 metreye kadar suya dayanıklı olan kasanın orta katmanı (fırlatma koltuğunuz sizi göle düşürürse bilmekte fayda var), Martin Baker fırlatma koltuğundaki bileşenlerden ilham alan tırtıklı bir yüzeye sahip. Motif, saat 2 ve saat 4’teki çift kurma kolunda devam eder; ikincisi, Bremont tarafından patentli pratik bir zamanlama aksesuarı olan çift yönlü, iç Roto-Click çerçeveyi çalıştırmaya adanmıştır.

Titanyum kasanın solgun, çöl benzeri tonu kadranda yankılanarak çöllerde ve benzeri iklimlerde kullanılan askeri kamuflaj renklerini, özellikle de pilotların kokpitten fırlayan paraşütleri çağrıştıran bir renk paleti oluşturuyor. Bremont’un, kuruculardan birinin torunu olan Martin Baker Aircraft Co. Ltd.’de İş Geliştirme ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Martin’in önerisiyle, Afrika Savan’ında olduğu gibi, model adı “Savanna” bu nedenledir. Kadran ayrıca, ayırt edici ibreler ve sayılar ve bir fırlatma koltuğunun çekme kolunu taklit eden sarı-siyah döngü karşı ağırlığı da dahil olmak üzere MB koleksiyonunun diğer yerleşik amblemlerine de ev sahipliği yapıyor.

Parlatılmış başlı altı titanyum vidayla sabitlenen kasa arkası, Bremont’un BE-36AE adını verdiği ETA tabanlı bir kalibre olan hareketi sergilemek için safir bir bölmeye sahip. Rotoru, iskeletleştirilmiş ve gelişmiş bir rutenyum işlemine sahip, güncellenmiş başka bir tasarım öğesidir. Önceki MB saatlerinde olduğu gibi, otomatik mekanizma, kasanın içindeki patentli bir anti-şok montaj sistemi ile sabitlenir ve bu da onu darbelere ve darbelere karşı son derece dayanıklı kılar. 28.800 vph hızında çalışır, 38 saatlik güç rezervi saklar ve doğruluk için kronometre sertifikalıdır.

Bremont MB Savanna’nın monokrom görünümü, kasa ile aynı renkte yapılan ve her türlü koşulda dayanıklılığı ve çok yönlülüğü nedeniyle seçilen kauçuk kayışta devam ediyor. Bremont’un kurucu ortağı Nick English, Birleşik Krallık’ta üretilen, tamamlanan ve kapsamlı bir şekilde test edilen saatten “göz alıcı bir askeri şeker parçası ve muhtemelen piyasada yaygın olarak kullanılan en başarılı pilot saatine uygun bir övgü” olarak bahsediyor. gerçek askeri filolar tarafından.” Saat şu anda 5.795 $ fiyatla satışta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir