Genel

Mass-Market Mechanicals: Bulova Surveyor, Sutton, Aerojet ve Marine Star Ailelerini Genişletiyor

Bulova, son zamanlarda, köklü fiyat aralığının üst seviyelerinde çeşitli ilginç saatler piyasaya sürmek için saat camiasında dalgalar yarattı. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, markanın giriş seviyesi parçaları, diğerlerinin yanı sıra Oceanographer, Chronograph A “Surfboard” ve Moon Watch gibi büyüleyici ve üst düzey modellere pazarlama açısından büyük ölçüde arka planda kaldı. Bununla birlikte, Bulova şimdi dört ürün ailesindeki en son güncellenen modellerle temel kitlesel pazar fiyatına bağlılığını yeniden ortaya koyuyor: Surveyor, Sutton, Aerojet ve Marine Star.

Bulova Surveyor

Birkaç modelin başında, markanın Classic Koleksiyonuna katılan ve esas olarak günlük kullanım için tasarlanmış daha sportif bir elbise saati olarak konumlandırılan yeni Surveyor yer alıyor. Bulova, bu yıl, siyah kadranlı tamamen çelik tonlu bir model ve beyaz “sedef” kadranlı iki tonlu bir model olmak üzere iki model piyasaya sürüyor.

Her saat, istiridye tarzı bir bilezik, çoğunlukla geometrik bir siluet ve pürüzsüz bir çerçeve içeren “lüks tasarımlardan ipuçları” çizen 42 mm’lik bir kasa kullanır. Kadrandaki bariz çizim, Bulova’nın 21.600 vph’de atan ve yaklaşık 42 saatlik bir güç rezervi depolayan toplu pazar saatleri arasında standart bir hareket olan otomatik Miyota Calibre 82SO’yu sergileyen açık kalp diyaframıdır. Sörveyör için fiyatlandırma 450 ila 495 $ arasında değişmektedir.

Bulova Sutton

Surveyor’ın arkasında, ipuçlarını markanın Art Deco esintili 1948 President saatinden alan yeni grubun tarihsel olarak en ilham verici tasarımına sahip olan Bulova Sutton var. Bu model aynı zamanda kahverengi deri kayışlı gümüş kadranlı model ve siyah kayışlı siyah kadranlı versiyon olmak üzere iki yeni renk grubuna sahiptir.

Sutton’ın renk gruplarının her biri, 33 mm x 49 mm ölçülerinde dikdörtgen silüeti olan Deco’dan etkilenen kasa şeklinde gelir. Kadran, guilloché dokulu bir arka plan üzerine uygulanmış rakamlarla aynı derecede dikkat çekicidir. Bu model ayrıca Miyota kalibre 82SO’yu bir kez daha gösteren açık bir diyaframa sahiptir. Sutton’ın fiyatı 395 dolar.

Bulova Aerojet

Sutton, tarihsel olarak en belirgin şekilde etkilenmiş olsa da, Bulova Aerojet de geçmişten ilham alıyor. Burada, her biri hafif bir bozulma etkisine ve merkezinde belirgin bir artı işareti motifine sahip güneş ışını mavisi veya kahverengi kadranla sunulan 1960’dan ilham alan bir tasarım buluyoruz. Saatin keskin tasarımı, kadranın ana rengini saat 9 konumunda yansıtan entegre iki renkli gündüz/gece göstergesi içerir.

41 mm’lik çelik kasanın içinde, Bulova’nın sıklıkla kullandığı bir başka mekanizma olan, hack saniye mekanizması, 21.600 vph frekansı ve yaklaşık 40 saatlik güç rezervi ile donatılmış Miyota Calibre 8217’yi işaretliyor. Kayıştaki mavi kadranlı modelin fiyatı 450$, çelik bilezikteki kahverengi kadran ise 495$’dan satışa sunulacak.

Bulova Marine Star

Son lansman, Bulova’nın uzun süredir cesur, sportif tasarımları kitlesel pazar fiyatına getirmek için kullandığı grubun en moderni olan Bulova’nın Marine Star koleksiyonundan geliyor. Yeni saat, 200 metreye kadar suya dayanıklı iki tonlu kasasıyla büyük ve sağlam. Dokulu kadran, siyah bir tabanla kontrast oluşturan altın detaylarla iki renkli stili yansıtıyor.

Surveyor ve Sutton gibi Marine Star da hareketi sergilemek için açık bir kadran açıklığına sahiptir – bu durumda, 21.600 vph’de atan ve 42 saatlik güç rezervine sahip başka bir temel otomatik kalibre olan Miyota Calibre 82S5-21A. Marine Star, silikon kayışta 595 $ ‘dan altın tonlu çelik bilezikte biraz daha yüksek, 695 $’ a kadar değişiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir