Genel

Arnold & Son, Globetrotter Gold ile Dünyayı Yeniden Bileğe Taşıyor

İsviçreli saat üreticisi Arnold & Son, saatlere “üç boyutlu” yaklaşımıyla tanınmaktadır. Adını İngiliz saatçiliğin öncüsü John Arnold’dan alan marka, bu hafta bir kez daha bu mirası kanalize ederek, dünyaca ünlü göz alıcı Globetrotter koleksiyonunun en yeni ve en değerli üyesi olan Globetrotter Gold’u tanıtıyor.

Yeni model, orijinal 2018 Globetrotter’ın “bilekteki küre” tasarımını benimsiyor ve kendine özgü stilini aynı adı taşıyan altın kasa ve çekici bir mavi kadranla güncelliyor. Lansmanı, Arnold & Son’un 2021’deki diğer birkaç sürümünün, özellikle de dünyanın en büyük üç boyutlu ay evresini içeren Luna Magna’nın ve Haziran ayında HSNY’nin yardım müzayedesi için piyasaya sürülen benzersiz parçanın hemen ardından geliyor.

Tasarım açısından Globetrotter Gold, 18 ayar kırmızı altından yapılan bu modelde büyük, 45 mm cilalı bir kasaya sahip orijinal 2018 sürümüyle esasen aynı saattir. Kasa, öncelikle etkileyici kadran için bir çerçeve görevi görüyor ve bu nedenle ince bir çerçeveye, sıkı, işaretli bir tepeye ve saati eşleşen bir altın toka ile sabitlenmiş elle dikilmiş mavi timsah derisi kayışa bağlayan nispeten basit halkalara sahip.

Oldukça büyük kubbeli bir safir kristal, üç boyutlu küre motifli kadranı olan bu lüks saatin ana cazibesini kapsıyor. Dış kenar boyunca, güneş ışığı mavisi tonlarında üretilmiş lake bir dış hat buluyoruz, arka planı hafif bir füme görünüme sahip ve uygulamalı ve lüme dolgulu pembe altın saat imleri ile vurgulanmış. Kadranın merkezinde, küresel harita yüzeyine sahip dönen bir kubbe, elle boyanmış mavi lake okyanuslar ve kıyılar üzerinde rodyum kaplama kıtaları sergiliyor. Küre, onu çevreleyen 24 saatlik safir ölçekte saat ve dakikayı gösteren kırmızı ok ibreleri ile birlikte kadranın merkez hattını kapsayan büyük, pembe altın uçan köprünün altında dönüyor. Hepsi bir arada, aranjman kadrana daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen 3 boyutlu “yüzer” bir görünüm kazandırıyor.

Globetrotter Gold’un arkası, kadranın yanlarından birine yakışan çekici bir ekran sunar. Safir penceresinin arkasında, dairesel cilalı tekerlekler, Cenevre çizgileri ve guilloche aksanlı ve iskeletleştirilmiş 22 ayar pembe altın salınımlı ağırlığın yanı sıra çeşitli parçaları boyunca NAC işlemiyle tamamlanan otomatik bir mekanizma olan güzel işlenmiş Calibre A&S6022’yi görebiliriz. Otomatik kalibre 28.800 vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 45 saatlik güç rezervi biriktiriyor.

Arnold & Son Globetrotter Gold, 45.900 $ fiyatla toplam 28 baskı ile sınırlı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir