Genel

Bilek için Bir Uzay Mekiği Görev Zamanlayıcısı olan Urwerk UR-100V P.02, Kolektif Horoloji Portföy Koleksiyonuna Katıldı

California merkezli, üyelik odaklı saat topluluğu olan Collective Horology, ikonoklastik bağımsız saat üreticisi Urwerk ve Intrepid Sea, Air and Space Museum ile işbirliği içinde en yeni ısmarlama saatini duyurmak için daha iyi bir gün seçemezdi. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un öncülük ettiği sivil mürettebatlı roket Blue Origin’in bu sabah başarılı bir şekilde fırlatılması, olağandışı kadran ekranı tipik fırlatma ve fırlatma ve Uzay Mekiği Enterprise için iniş dizileri.

“Uzay mekiği uçurma deneyimine bir övgü” olarak tasarlanan saat, sol üstteki deliklerde 20 dakikalık ikili ölçeklerde Dünya’nın yörünge ve dönüş mesafesini izleyen mevcut bir Urwerk modeli olan UR-100V’ye dayanıyor. ve sağ üst. Klasik Urwerk tarzında yörüngedeki uydulardaki saatleri ve 60 dakikalık bir skalada kırmızı oklu işaretçilerde dakikaları gösteren yeni modelde, yana monteli ölçeklerin konsepti farklı. Sol açıklık, mekiğin kalkış aşamalarını izleyen belirgin şekilde renkli üç sektöre sahiptir: kalkıştan önce yerdeki son kontroller için yeşil, güçlendiricilerin ateşlenmesi için mavi ve yörünge irtifasına ulaşmak için kırmızı. Sağda, dört renkli bölgeli “iniş” açıklık ölçeği bulunur: 60 dakikalık iniş geri sayımı için siyah, üst atmosfere yeniden giriş için kırmızı, mekik komutanının kontrolü altındaki son iniş için mavi ve yeşil için iniş takımı piste değiyor.

UR-100V P.02, Urwerk’in alışılmadık sert kenarlı şeklinde inşa edilmiş ve 41 mm x 49,7 mm çapında ve 14 mm kalınlığında, tunç gri kaplamalı titanyum ve paslanmaz çelik bir kasaya sahiptir. Kasa, kubbeli safir kristalinin altında, Cenevre haçları şeklindeki berilyum-bronz uyduların üçlüsünde “dolaşan saatler” göstergesini çalıştıran ve Windfänger olarak bilinen özel, profilli bir hava vidasını kullanan Urwerk Calibre UR 12.02’yi barındırıyor. kendinden kurmalı rotorunu yönetir ve aşırı hızlara karşı korur. Uyduların dayandığı atlıkarınca, ARCAP alaşımında üçlü taban plakaları ile anodize alüminyumdan yapılmış, kumlanmış ve bilyeli kumlanmış.

Kolektif Horoloji’nin bağımsız, üst düzey saat yapımcılığını sergileyen Portföy serisinin ikincisi olan saat, kalkış ve iniş işlemlerini ayrıntılı olarak açıklayan ve sahibine bir astronotun nasıl davranacağına dair nadir bir fikir veren özel yapım bir kılavuzla birlikte gelir. New York’taki Intrepid Deniz, Hava ve Uzay Müzesi’nde sergilenen önemli eserler arasında yer alan Atılgan’daki süreci deneyimleyin. Saat, yalnızca yeni ve mevcut Collective Horology üyelerine sunulan (buradan katılabilirsiniz) 20 parça ile kesinlikle sınırlıdır ve Intrepid Müzesi’ne bağışlanan toplam satıştan 50.000 $ ile 62.500 $ fiyatla fiyatlandırılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir