Genel

Ayrıntılarda: Breguet Marine Hora Mundi 5557 Tanıtımı

Saat yılı henüz çok genç olsa da, Breguet’in yeni Marine Hora Mundi modeli 2022’nin en etkileyici GMT saati olabilir. Bu komplikasyon genellikle kadran üzerinde bir dünya haritası betimleyen rafine bir işçilikle sunulurken, Breguet bu saat yüzü ile her şeyi ortaya çıkardı. . Malzemeler ve üst üste bindirilmiş plakalar üzerinde uyumlu bir şekilde düzenlenmiş bir oyunla konunun inanılmaz derecede ayrıntılı bir yorumunu sunar ve bu da çarpıcı bir derinlikle sonuçlanır.

İlk altın tabanda, geleneksel guilloche teknikleriyle oluşturulan deniz hattının imzası olan minik dalgalar, görüntülenen kıtaların kıyılarına hafifçe çarpıyor. Kenarları turkuaz olan kıtaların ve boylamların resmedildiği üst üste bindirilmiş safir kristal cam, bir sonraki seviyeyi oluşturuyor. Küçük ve filigran olmasına rağmen, her öğe topluluktan açıkça sıyrılıyor. Buna saat 4 yönündeki bir pencerede görünen ve gündüz-gece göstergesi sağlayan güneş ve ay da dahildir. Güneş parlak pembe altın renginde parlarken, gece gezegeni rodyum kaplamadır ve gizemli bir gri renkte görünür.

Saat 12 pozisyonunun altındaki tarih göstergesine de büyük ilgi gösterildi. U şeklindeki ucu ile geriye dönük bir ibre mevcut tarihi gösterir.

Kadranın karşı tarafında, saat dilimlerinin şehirlerinin gösterimi saat 6 konumunda. Küçük bir çapa sembolü, seçilen şehre atıfta bulunur.

Eh, iç işler de etkilemeyi başaramaz. Birkaç yıl önce Classique Hora Mundi’de tanıtılan ve marifeti dört patentle korunan hafıza fonksiyonlu, anında değiştirilebilen çift zaman mekanizması, iki zaman dilimi arasında anında geçiş yapmayı sağlar.

Bu teknik başarı, itici ve kurma kolu aracılığıyla gerçekleştirilir. İstenen saat diliminin saatini ve tarihini seçtikten sonra, sahibi ikinci şehri seçer. Mekanizma daha sonra karmaşık bir kamlar, çekiçler ve entegre bir diferansiyel sistemi aracılığıyla saatini ve tarihini hesaplar. Ayarlandıktan sonra, gezegenin bir ucundan diğer ucuna “seyahat etmek” için sadece iticiye basmak yeterlidir, tüm bunlar saatin doğru çalışmasını bozmadan.

Beyaz ve pembe altından temin edilebilen 43,9 mm çapındaki kasa, 4 Hz frekanslı ve 56 saatlik güç rezervine sahip 77F1 mekanizmasını barındırıyor. 384 parçadan oluşan bu otomatik mekanizma, silikondan yapılmış ve kusursuz bir şekilde işlenmiş ve dekore edilmiş bir eşapman ile donatılmıştır. Fiyat: 71.000 CHF.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir