Genel

Citizen, 1977 Challenge Diver’dan Esinlenen İki Yeni Promaster Saatini Piyasaya Sürdü

İki yeni Citizen Promaster saatinin anlatabileceği türden hikayeler, meraklıların sevdiği türden. Efsaneye göre 1983 yılında Avustralya’daki Long Reef Plajı’nda bir Citizen dalgıç saati bulundu. 1977’de piyasaya sürülen Challenge Diver, Pasifik Okyanusu’na battıktan sonra midyelerle kaplandı, ancak içindeki hareket deniz suyundan korunmuştu ve hala çalışıyordu. Saate iliştirilen midyelerin sayısı, saatin birkaç yıldır okyanusta olduğunu gösteriyordu.

Yeni Promaster eklentileri, orijinal Challenge Diver tasarımından tasarım ipuçlarını alıyor, ancak özellikleri ve içindeki hareket, modern kullanım için güncellendi. 41 mm çapındaki kasaları 200 metreye kadar suya dayanıklı ve Citizen’in hafif, çizilmeye karşı dayanıklı Süper Titanyumu’ndan üretilmiş. Safir cam, düz kesimli bir üst kısma ve kubbeli bir alt kısma sahiptir ve camın kenarları, kalın, retro bir görünüm sağlamak için eğimlidir.

İçeride, saatin manyetik direncini artırmak için denge yayı ve çevresindeki bileşenler için anti-manyetik malzemeler kullanan 9051 otomatik kalibre çalışır. Citizen’e göre 16.000 A/m manyetik alan yayan bir cihazdan bir santimetre uzağa yerleştirildiğinde bile performansını koruyor. Saatler, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere günlük cihazlardan gelen manyetik alanlara da dayanıklıdır ve manyetik pusulalı gemilerde bile kullanılabilir. Manyetik alanlara dayanıklı olmasının yanı sıra 200 metreye kadar dalgıç saatleri ile ISO uyumludur.

Citizen Promasters, yaz aylarında satın alınabilecek, ancak fiyatlandırma detayları henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir