Genel

B.R.M Sınırlı Üretim Saat ve Humidor’da Montecristo Puroları ile Kronograf Takımları

2003 yılında Fransız saatçi ve tasarımcı Bernard Richards tarafından kurulduğundan bu yana, B.R.M (Bernard Richards Manufacture), motor sporları dünyasında sayısız ortaklıklar kurdu ve otomotivden son derece etkilenen ve özelleştirilebilir saatleri birçok yarış sürücüsünün bileklerine ulaştı. diğer meraklılar gibi. Bununla birlikte, en son işbirliği için B.R.M, seçkin, son derece sınırlı Montecristo BRM Humidor’u üretmek için ünlü, tarihi Montecristo markasıyla birlikte çalışarak, yarış pistinin ötesine birinci sınıf puro yapımı dünyasına baktı.

Sadece 32 adet üretilen dolaplar, özel yapım bir B.R.M saatin lüks grubunu içeriyor; kutunun içine yerleştirilmiş otomatik bir sarıcı; ve aslen Küba’dan gelen çok nesilli bir tütün yetiştiricileri ve puro üreticileri ailesi olan Plasencias tarafından özel olarak harmanlanmış 40 Montecristo “B.R.M Edition” puro çeşitleri. Saat, 44 mm paslanmaz çelik kasası, Fransa’daki B.R.M atölyesinde modifiye edilmiş İsviçre yapımı otomatik ETA kalibresi ve markanın simgesel motoru ve panodan ilham alan ayrıntılar. Bu modelde saat 8 pozisyonu, hem Richards’ın doğduğu Fransa’nın sembolü hem de 1935’te Küba’da kurulduğundan beri tarihi Montecristo puro markasının amblemi olan bir zambak çiçeği ile belirlenmiştir. B.R.M Chronographes’ın bir diğer dayanak noktası olan kauçuk kayış, Montecristo’nun sarı-kırmızı renk şemasında uygulandı.

Hem klasik Montecristo bandına hem de B.R.M logosuna ve damalı bayrak motifine sahip ek bir banda sahip puroların tümü popüler 6 x 52 “toro” boyutundadır ve dördünden de tütün ile tescilli, tam gövdeli bir karışımı temsil eder. Nikaragua’nın en çok büyüyen dört bölgesi: Jalapa’dan ekstra yaşlı bir sargı, Ometepe’den bağlayıcı ve Condega ve Esteli’den dolgu maddesi. Orijinal Montecristo puro, adını B.R.M Americas başkanı Frederic Gasser’e göre B.R.M markasını taşımak için ideal bir ürün haline getiren klasik Alexandre Dumas romanı Monte Cristo Kontu’ndan aldı. Gasser, “Montecristo zaten büyük bir Fransız yazar olan Alexandre Dumas ile ilişkilendirildi” dedi. “O efsanevi puroya bir Fransız ismi eklemek büyük bir ayrıcalık.”

B.R.M Montecristo Humidor setlerinin 32’si, saat, özel yapım 40 puro ve yerleşik sarıcı ile ayrı ayrı numaralandırılmış ve 11.000 ABD Doları fiyatla satılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir