Genel

Bir Regülatörün Mücevheri: Harry Winston, Ocean Koleksiyonuna Project Z15 Limited Edition’ı Ekliyor

Harry Winston, olağanüstü korozyon direncine sahip hafif, zirkonyum bazlı bir malzeme olan özel, kendi alaşımlı Zalium için bir vitrin olarak 2004 yılında yaratıcı olarak adlandırılan Project Z serisi yüksek lüks saatlerini piyasaya sürdü. Bu yıl kuyumcu-saatçi Ocean koleksiyonu içinde bir tavan döşemesi olarak piyasaya sürülen yeni Project Z15 saati, Zalium kasayı regülatör tarzı bir zaman göstergesi ve House of Harry Winston’a özgü estetik unsurlar sunan sofistike bir hareketle birleştiriyor.

Malzemenin karakteristik özelliği olan mat, tunç grisi tonuna sahip olan Project Z15’in Zalium kasası 42,2 mm çapında ve 10,7 mm yüksekliğindedir ve kemerler tarzında şekillendirilmiş sembolik tepe korumasına kadar uzanan saten fırçalanmış bir kaplamaya sahiptir. New York’taki Harry Winston mağazasından. Saat, dakika ve saniye için ayrı ibreleri ve skalaları olan kadran, ipuçlarını 18. yüzyılın başlarından, diğer zaman tutma cihazlarını izlemek ve ayarlamak için kullanılan sarkaçlı regülatör saatlerinden alıyor. Project Z’yi regülatör kadranları olarak adlandırılan diğer kol saatlerinden ayıran, tarihe ve markanın adını taşıyan memleketine zekice ve incelikli çağrılar yapmasıdır.

Bu referanslar arasında, akrep ve yelkovan, yelkovan ve saniye skalasında olduğu gibi mavi rengin belirgin kullanımı ve saat 12 konumundaki “HW” aplikesi – Harry Winston’ın kurucusunun en önemli sembollerini hatırlatan imza rengidir. ünlü satın alma, 45.52 karat mavi Hope Diamond. Diğerleri, Harry Winston’ın zümrüt kesim değerli taşlara olan tutkusunu hatırlatan, kadranı kaplayan ve alt kadranları birbirine bağlayan delikli köprülerin sekizgen eğrisini içerir. Köprüler ayrıca 20. yüzyılın başlarında Harry Winston’ın doğum yeri olan New York’u tanımlayan gökdelenleri ve asma köprüleri de andırıyor. Regülatörden etkilenen zaman göstergesi, merkezi ızgara desenli siyah bir saat diski, merkezi bir iskeletleştirilmiş yelkovan ve mavi, köprü şeklinde bir mavi üzerinde 30’a kadar sayan kırmızı bir yelkovan ile saat 6 konumunda retrograd saniye göstergesinden oluşur. beyaz yazıyla ölçeklendirin, ardından yeniden başlamak için sıfıra geri çekin.

Kasanın arkasındaki safir kristalin arkasında, İsviçre yapımı Calibre HW3207, otomatik kurma, canlı 4 Hz frekans ve özel, beyaz altın, açık işlemeli rotorunun 65 saatlik güç rezervi sayesinde görevini düz görünümde yapıyor. . 34 mücevher de dahil olmak üzere 226 bileşenden oluşan mekanizma, düz bir silikon denge yayı yardımıyla düzenlenir ve yayılan bir côtes de Genève motifi de dahil olmak üzere bir dizi yüksek saatçilik cilası içerir. Siyah kauçuk, tekstil efektli bir kayışla – kadranın ayrıntılarını yansıtan merkezi bir mavi şerit ve kasanın görünümüne uyan bir Zalium toka ile – sunulan Ocean Collection Project Z15, talep üzerine fiyatlarıyla birlikte dünya çapında 300 parça ile sınırlı olacak. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir