Genel

Denize Dönüş: Tutima M2 Seven Seas Titanium ile Tanışın

Alman Tutima, en sportif koleksiyonuna bir yaz rengi sıçraması eklerken, hafiflik-tokluk oranını da yakın zamanda piyasaya sürülen M2 Seven Seas Titanium ile yükseltti. Yeni model, aynı genel tasarımı paylaşan, biri ağırlıklı olarak sarı, diğeri turuncu olan ve her ikisi de sıcak havalarda kullanıma yönelik iki renk seçeneği sunuyor.

Özellikle, iki saat, 2015’in tanıtımından bu yana Seven Seas koleksiyonuna yapılan ilk güncellemeleri temsil ediyor ve Tutima’nın bu yıl piyasaya sürdüğü, ilkbaharda arduvaz grisi kadran Flieger de dahil olmak üzere, havacılık tarzı bir dizi saatin hemen ardından geliyor. ve Ocak ayında Grand Flieger Airport serisinin genişletilmesi. Bu parçalarla, Glashütte merkezli marka, imza niteliğindeki dalış saati koleksiyonuna belki de biraz gecikmiş bir ilgi gösteriyor; kasanın en önemli yeni unsuru, burada inci püskürtme titanyumdan yapılmış ve 500 metrelik aşırı su direnci sunuyor.

Sağlam titanyum kasa, kapüşonlu kucaklar, ince kurma kolu korumaları ve sıkı oturan vidalı kurma kolu ile 44 mm’lik bir çapa sahiptir. Kasanın üst kısmında dengelenmiş ve aynı zamanda masif titanyumdan yapılmış, tek yönlü cırcırlı dalış ölçekli bir çerçevedir. kavisli girintileri ve geleneksel dişleri, kullanıcının parmaklarının çekiş kazanmasına yardımcı olur. Saat, retro havayı çağrıştıran sağlam bir H-link titanyum bilezik veya vurguları kadran üzerindeki renklerle eşleşen yenilikçi, Kevlar/kauçuk hibrit kayışla bileğe sabitlenir.

Yansıma önleyici kaplamalı safir kristalin altında, ya parlak sarı renkli ya da turuncu renkli bir kadran görüyoruz, genel konfigürasyonu basit ve oldukça okunaklı. En dış kenar boyunca, her saat başı siyah baskılı bir Arap rakamıyla noktalanan kavisli bir dakika halkası yüzün ana hatlarını çiziyor. Yüzüğün iç sınırları boyunca, her saat konumunda büyük, dörtgen, lüme dolgulu işaretler vardır, bunların son derece okunaklı stilleri kılıç şeklindeki akrep ve yelkovan ile iyi bir uyum içindedir. Saat 3 konumunda, bir çift küçük pencerede siyah üzerine beyaz yazı tipinde gün ve tarih görüntülenir; siyah vurgular, uzun, sivri saniye ibresinin görünümünü yansıtır. Bir bütün olarak, kadran, kendilerini tropikal bir plajda kolayca bulabilecek özelliklerin bir kombinasyonu ile yeni ama işlevsel bir his veriyor.

Saati ters çevirdiğimizde, mekanizma Tutima Calibre 330’u gizleyen Seven Seas koleksiyonunun amblemi ile oyulmuş sağlam bir titanyum kasa buluyoruz. Otomatik, çift yönlü kurma hareketi İsviçre yapımı ETA 2836-2’ye dayanmaktadır. ancak rotorunda Tutima’nın imzası olan altın mührü ile modifiye edilmiştir. 38 saatlik güç rezervine sahip ve 28.800 vph hızında çalışıyor.

Tutima M2 Seven Seas Titanium, titanyum bileziği 2.300$’a, Kevlar ve kauçuk kayışı ise 1.900$’a satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir