Genel

Blue Hours: Jaeger-LeCoultre, İki Yeni Master Control Saatini Düşürdü

Blue Hours: Jaeger-LeCoultre, İki Yeni Master Control Saatini Düşürdü

İlk olarak 1992’de piyasaya sürülen Master Control, Jaeger-LeCoultre’un teknik hünerinin ve yüksek saatçilik standartlarına bağlılığının bir göstergesiydi. Yakında tüm Jaeger-LeCoultre saatler için bir standart haline gelen Maison’un titiz “1000 Saat Kontrolü” testini tanıttı. O zamandan beri markanın portföyünde bir temel unsur olan iki yeni ilgi çekici mavi kadranlı saat koleksiyonun saflarına, Master Control Date ve Master Control Calendar’a katılıyor.

Her ikisinin de çapı 40 mm’dir. Paslanmaz çelikten üretilen ve güneş ışını finisajlı mavi kadranlarla donatılan bu modeller, uygulanmış Arap rakamları ve yönlü markörlerin kombinasyonu, yönlü dauphine akrep ve yelkovan ve oldukça ince bir çerçeve gibi serinin sofistike estetik ayrıntılarını sergiliyor.

Eksiksiz bir takvim sunan Ana Kontrol Takviminde, atlama tarihi göstergesi hoş bir şekilde yeniden görünür. İnce bir tarih ibresi kadranın ortasından dışarı doğru uzanır ve kadranın dış çevresindeki tarihi gösteren kırmızı lake Jaeger-LeCoultre logosuyla biter. Çift ekranlı ay evresi ve küçük saniye alt kadranının optimum şekilde okunması için tarih ibresi her ayın 15. ve 16. günleri arasında 90°’lik bir sıçrama yapar. Bu, ay evresi ve küçük saniye alt kadranının tarih ibresi tarafından asla kapatılmamasını sağlar, bu küçük ama havalı bir detaydır.

İsviçre geleneğine uygun bir markada olduğu gibi, her iki model de in-house mekanizmalar kullanıyor. Son derece ince Master Control Date için 899 ve Master Control Calendar için 866 olan otomatik kurmalı kalibreler 70 saatlik güç rezervine sahiptir. Bu orijinal hareketlerin titiz bir sonlandırma kalitesi sunduğunu söylemeye gerek yok. Her model 800 adetle sınırlıdır ve uyumlu mavi dana derisi kayış ile birlikte gelir. Hızlı değiştirme mekanizması, alet kullanmadan kolayca değiştirilmelerini sağlar. Ana Kontrol Tarihinin perakende satış fiyatı 8.700$, Ana Kontrol Takviminin ise 13.100$ fiyat etiketi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir