Genel

Frederique Constant, New Classics Heart Beat Moonphase Date ile Parmağının Hala Nabzında Olduğunu Kanıtladı

Frederique Constant, New Classics Heart Beat Moonphase Date ile Parmağının Hala Nabzında Olduğunu Kanıtladı

Frederique Constant, gerçek bir üretim olarak oldukça iyi bir isim yapmış olsa da, Heart Beat modelleri, başlangıç hikayesini anlatıyor. Kadranındaki belirgin bir oyuk, mekanik hareketinin bir kanıtı olarak denge çarkını gösterir. Koleksiyon 1994’te ilk kez piyasaya çıktığında bu önemli bir unsurdu. Kuvars hakim olurken, mekanik saatçilikte bir rönesans sürüyordu. Frederique Constant, 2001 yılında ilk üretim hareketini başlatarak ve takip edecek daha pek çok şeyle bu gelişmeye zekice öncülük etti. Bu, markayı büyük ölçüde etkilerken, yeni Classic Heart Beat Moonphase Date ile kanıtladığı gibi, mirasını asla gözden kaçırmadı.

Bana göre bu, birçok güzel şeyin bir araya geldiği bir model. Bu, Heart Beat koleksiyonunun imzası olan denge çarkını gösteren, saat on iki konumundaki zorunlu kesme ile başlar. Marka, bunu saat altı konumunda geleneksel bir ay evresi göstergesi ve bir işaret tarihi ile tamamlıyor. Hepsi bir araya geldiğinde, bu büyüleyici komplikasyonlar saate çok fazla karakter kazandırıyor. Bu, kadranın merkezinde bir Clous de Paris veya kabartma deseni bulunan koyu mavi kadran ve ayrıca Roma rakamlarının etrafındaki bir halka ile daha da vurgulanıyor. Yeşil şu anda en trend renklerden biri olsa da mavi de çekiciliğini kaybetmedi. Beyaz kaplamalı ibreler ve rakamlarla birleştiğinde, saate çağdaş, neredeyse sportif bir dokunuş katıyor.

40mm çapındaki Classics Heart Beat Moonphase Date, iyi orantılara sahiptir ve çift kademeli çerçevesi sayesinde zamansız bir tarz yansıtır. Frederique Constant, yüksekliği 10 mm’de tutarak bilekte zarif görünümünü korumasını sağladı. FC-335 kalibresinin görülebildiği safir kristal ekli bir kasa arkası ile donatılmıştır. Bu otomatik mekanizma, Frederique Constant’ın üretim kalibrelerinden biri değil, ay evresi ve tarih göstergesi modülüne sahip bir Sellita SW-200’dür. Bazıları bunu hafif bir hayal kırıklığı olarak görse de, Frederique Constant‘ın mirasına saygı duyduğunu bilmek güzel, çünkü ilk Heart Beat modelleri üçüncü taraf hareketlerden güç alıyor. Aynı zamanda, markanın, Frederique Constant’ın bir başka tarihi özelliği olan rekabetçi karakterini koruyarak Classics Heart Beat Moonphase Date’i 1.895$’dan fiyatlandırmasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir