Genel

Bulgari: Octo Finissimo Ultra, En İnce Mekanik Kol Saati

Bulgari, ödüllü Octo koleksiyonunun 10. yıl dönümünü, şimdiye kadar üretilmiş en ince mekanik saat olan İtalyan maison’un sekiz dünya rekoru ile kutluyor. 1,8 mm kalınlığındaki Octo Finissimo Ultra (Ref. 103611) ile tanışın:

Kasanın arkasından safir kristalin tepesine kadar saatin tamamı için 1,80 mm. Bu, bir ETA 2829-A2 otomatik mekanizmasının tam olarak yarısı yüksekliğindedir ve önceki rekor sahibi 2018 Piaget Altiplano Ultimate Concept saatinden 0,2 mm daha incedir.

Dünyanın en ince ve aynı zamanda hala güvenilir ve sağlam mekanik saatini yaratmak için tasarımcılar, mühendisler ve saat yapımcıları sıfırdan başlamak zorundaydılar: Yüksekliği azaltmak için saat, dakika ve saniye göstergelerinin hepsinin ayrı ayrı yürütülmesi gerekiyordu. örnek. Saat 6 konumundaki direksiyonda yer alan, koleksiyonun imzası niteliğindeki merkez dışı saniye göstergesi, saat (üst) ve dakika (alt yarı) için regülatör tipi iki sayacın yanına yerleştirilmiştir. Daha da önemlisi, Octo Finissimo Ultra, kasa arkasını BVL Calibre 180’in 170 bileşeninin entegre edildiği bir ana plaka olarak kullanıyor. Hareketin kendisi 50 saatlik güç rezervi sunuyor.

Diğer bir konu ise, kasa ortası, çerçeve ve titanyum pabuçların, özellikle yoğun, sert ve ultra dayanıklı bir karbon ve tungsten kombinasyonu olan tungsten karbürden bir kasa arkası/ana plaka elemanı ile birleştirilmesiyle elde edilen genel sertlikti. Bulgari, saati kurma ve ayarlama için sıradan bir kurma kolu yerine, biri kurma ve diğeri ayarlama için olmak üzere yatay olarak yerleştirilmiş iki topuz kullandı. Diğer bir yenilik, dişli takımını bozmadan zaman ayarının üstesinden gelmeye yarayan bir diferansiyel dişli mekanizmasında yatmaktadır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yatırım yapılan çalışmalar sonucunda toplam sekiz patent başvurusu yapılmıştır. Bunlar saat camı montajı, namlu yapısı, osilatör modülü, diferansiyel ekran, modüler yapı, bilezik, bimetal kasa orta ana plaka/kasa arkası ve Bulgari Singularity teknolojisi ile ilgilidir.

Namlunun cırcır çarkına kazınmış olan bireysel QR kodu, röportajlar, segmentler oluşturma, hareketin sanal bir 3D turu ve bağlantılı görünür/görünmez kavramının keşfi gibi ek dijital içeriğe bir geçit görevi görür. saat. Daha da önemlisi, on mal sahibinin her biri, hem saatin orijinalliğini garanti eden hem de saat ile saat sahibi arasında bir bağlantı görevi gören özel bir NFT (karşılıksız token) sanat eseri alacak. Bulgari, aynı zamanda sekizinci patent olan buna “Bulgari Singularity teknolojisi tarafından garanti edilen sonsuz bir bağ” diyor.

40 mm Bulgari Octo Finissimo Ultra, her biri 400.000 € değerinde olan 10 parça ile sınırlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir