Genel

Longines Ruh Zulu Time ile Boğazlarda Uçuyor

Pilot saatleri, yüksek işlevsellik, sağlamlık ve sportif/gündelik karizma sunan tüm saat türlerinin en popülerleri arasındadır. Geçmişin tarzlarını günümüzün en son teknik gelişmeleriyle bir araya getiren vintage tarzı pilotlar, özellikle GMT işlevine sahiplerse daha da çok rağbet görüyor.

Yeni bir mekanizmanın yanı sıra üç saat dilimi göstergesi ve zevkli bir görünüm sunan yepyeni Longines Spirit Zulu Time, bu popülerliğin harika bir örneğidir. “Zulu zamanı” terimine aşina olmayanlar için UTC’nin askeri adıdır ve öncelikle havacılıkta, denizde ve askeri ortamlarda kullanılır. Markanın 1925 doğumlu ilk GMT saatine bir saygı duruşu niteliğindeki debutante, 42 mm paslanmaz çelik kasasıyla göklere çıkıyor ve 100 metreye kadar su geçirmez. 72 saatlik güç rezervine sahip yeni COSC sertifikalı L844.4 kalibre ile tahrik edilir ve gelişmiş güvenilirlik ve hassasiyet için yenilikçi bir silikon denge yayına sahiptir.

Dış özellikler, içindeki mekanikler kadar etkileyici. Mat siyah, kumlanmış antrasit ve güneş ışını mavisi renklerinde sunulan kadranlar, karanlıkta en iyi okunabilirlik için Super-LumiNova ile kaplanmış koyu renk uygulanmış Arap rakamlarıyla öne çıkıyor. Mavi sırasıyla turuncu oklu orta ibre ikinci saat dilimini gösterirken, üçüncüsü siyah, yeşil veya mavi seramik uçlara sahip çift yönlü dönen çerçeve aracılığıyla ayarlanabilir.

Longines Spirit Zulu Time, işlemeli kapalı bir kasa arka kapağına sahiptir ve kahverengi, bej veya mavi kayış ve sırasıyla metal bilezik ile tamamlanır. Değiştirilebilir bir sistem sayesinde kolayca değiştirilebilirler. Deri kayış versiyonu 2.950$’a satılıyor, bilezik versiyonu ise 3.050$’a satılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir