Genel

Carl F. Bucherer Yeni Mavi ve Yeşil Manero Çevre Birimi BigDate’de Pratik Komplikasyonları Birleştiriyor

Lucerne merkezli, aileye ait Carl F. Bucherer, bu yılın başlarında Manero Minute Repeater Symphony’nin ortaya çıkmasıyla saatbilimsel karmaşıklığın yeni boyutlarını yükseltti. Bu ayki yüksek saatçilik parçasının ardından, Carl F. Bucherer’in damgasını vuran periferik rotorunu kendi bünyesinde kullanan başka bir saat geliyor. İşte yeni Manero Çevre Birimi BigDate’e bir bakış.

Carl F. Bucherer’in diğer son sürümlerinde olduğu gibi – özellikle 1950’lerden ilham alan ve giderek daha popüler olan Heritage Bicompax Yıllık serisi – Manero Peripheral BigDate her iki yinelemesinde de şirketin arşivlerindeki tarihi modellerden ilham alıyor, bu durumda sözde “Bay. Mavi” ve “Mr. 2017’de tanıtılan Manero PowerReserve’in Green” sürümleri. Bu modellerin kadranları, o renkli saatlerin canlı olanlarından daha gösterişli olsa da biri bej detaylı açık metalik mavi, diğeri zeytin yeşili detaylı gri renktedir. çok benzer bir işlev düzenini gösterir: merkezi akrep ve yelkovan, küçük saniye alt kadranı saat 6 konumunda, güç rezervi göstergesi saat 3 konumunda, haftanın günü saat 9 konumunda ve adını taşıyan Big Date ekranı Saat 10.

Paslanmaz çelik kasa 41,6 mm çapında ve 12,2 mm kalınlığında, kubbeli bir safir kristali çerçeveliyor ve her iki tarafı yansıma önleyici kaplama ile işlenmiş. Kadranın elmas biçimli, yontulmuş indeksleri ve saat 12 pozisyonunda yer alan çift indeks de dahil olmak üzere rodyum kaplama uygulanmış. Kasanın arkasında başka bir safir bölme de yer alıyor ve yeni Calibre CFB A2011’i gösteriyor. Temel Calibre CFBA1000’in piyasaya sürüldüğü 2008 yılından bu yana Carl F. Bucherer’in manüfaktür mekanizmalarının ayırt edici özelliği, aynı adı taşıyan rotor saati her iki yöne çevirerek 55 saatlik güç rezervini biriktirir ve kenar boyunca konumlandırılması net bir görüş sağlar. hareketin geri kalanı. Son derece süslü mekanizma, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklı bir kasanın içinde 33 mücevher ve atıyor.

The Carl F. Bucherer Manero Peripheral BigDate comes on either a beige or olive green textile strap matching the dial’s detail color (priced at $8,700) or on a stainless steel bracelet with a pin-lock folding clasp (priced at $9,100).

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir