Genel

Geçiş Çözümleri: Gradyan Kadranlı Altı Saat

Birdenbire her yerdeler – merkezdeki soluk renkten çevredeki koyu renge geçiş yapan renkli degrade kadranlara sahip saatler. WatchTime arşivlerindeki bu özellikte size bazı önemli noktalar sunuyoruz.

ORIS AQUIS TARİHİ

Oris, nane yeşilinden griye geçiş yapan bir varyasyonla Aquis modelinin zaten çok çeşitli olan renk paletini genişletiyor. Bu, yepyeni bir görünüm oluşturmak için çerçevedeki ağır metal tungstenden yapılmış açık gri kaplamalarla birleşiyor. Oris’in karakteristik kırmızı rotoru ile kendinden kurmalı Sellita Calibre SW200, paslanmaz çelik kasanın içinde çalışıyor. Safir kristal cama ve masif arkaya sahip kasa, 300 metre derinliğe kadar su geçirmez. Yeni kadran, Aquis’in 39,5 mm çapında ve gösterildiği gibi 2.050$’a mal olan daha küçük versiyonunda görücüye çıkıyor.

GIRARD-PERREGAUX LAUREATO MUTLAK KRONOGRAF

Yeni Laureato Absolute koleksiyonundaki kadranlar ortada parıldayan mavi ve jantta neredeyse siyahtır. Renk gradyanı, ortaları siyah olan alt kadranlara da sahip olan kronografta özellikle yakışıklı görünüyor. 44 mm PVD kaplı titanyum kasa, kendinden kurmalı üretim Kalibre GP03300-1058’i çevreliyor. Dekoratif mavi dikişli kauçuk bir bilekliğe takılan yeni kronografın fiyatı 12.900 dolar.

MOSER & CIE. ENDEAVOR TURBİLLON

Moser, Schaffhausen’deki bu üretimin fumé olarak tanımladığı renk gradyanlarına sahip kadranların öncüsüdür. En sonuncusu “Cosmic Green”deki Endeavour Tourbillon. Kadranın tasarımı, indeks ve rakamların tamamen yokluğu sayesinde özellikle etkilidir. 42 mm beyaz altın kasa, çift saç yayı ve 72 saatlik geniş bir güç rezervine sahip kendinden kurmalı Calibre HMC 804’ün evidir. Moser, her biri 69.000 dolara satılan 50 parça üretiyor.

GLASHÜTTE ORİJİNAL ALTILILAR

Geçen yılki göz alıcı yeşil kadranın ardından, Glashütte markası – veya daha özel olarak Almanya’nın Pforzheim kentindeki kadran üreticisi – şimdi aynı tekniği turuncu renkte sunuyor. Düzensiz kabartmalı kadrana çok özel bir teknikle uygulanan kırmızı ve siyah lakeler, benzersiz dégradé etkisi yaratıyor. 39 mm çelik saat, üreticinin kendi kendine kurmalı Kalibre 39-52 tarafından desteklenmektedir. Sadece 2019 yılında üretilecek olan bu versiyonun fiyatı 6.400 dolar.

TAG HEUER AUTAVIA ISOGRAPH

Mavi, yeşil, kahverengi, koyu gri veya açık gri renk gradyanına sahip bu yeni modelin kadranının arkasında teknik bir özellik yatıyor. Marka, ETA’nın kendinden kurmalı Kalibre 2824’ündeki geleneksel denge yayı yerine TAG Heuer’in kendi “Isograph” balans yayı ile değiştirmiştir. Bu yüksek teknolojili yay, daha sağlam ve daha istikrarlı bir oran sağlayan karbon grafenden yapılmıştır. İkincisi, resmi COSC kronometre test yetkilisi tarafından onaylandı. Seramik çerçeveli ve deri kayışlı paslanmaz çelik Autavia Isograph 42 mm çapında ve 3.600 $ fiyatla satılıyor.

MONTBLANC 1858 JEOSFER

Yeni 1858 modellerinin renk gradyanı, en açık şekilde, bir alt kadranda ikinci bir saat dilimini 9’da gösteren ve aynı zamanda Kuzey ve Güney Yarımküre için Dünya’nın 24 tam saatlik standart saat dilimini gösteren 1858 Geosphere’de görülebilir. 42 mm büyüklüğündeki kasa seramik pusula çerçeveye ve işlemeli titanyum arka kısma sahiptir. Kasa, Montblanc’ın markanın kendi zaman dilimi modülüyle donattığı Sellita’nın kendinden kurmalı Calibre SW300’ünü barındırıyor. Bu saat dilimi saatinden sadece 1.858 adet mevcuttur. Her biri 6.300 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir