Genel

IWC, Portofino Kronografı Üç Yeni 39 mm Referansla Küçülttü

IWC’nin 2021’deki tartışmasız en büyük haberi, ikonik ve ünlü devasa Big Pilot’s Watch’ın daha mütevazı boyutlu bir yinelemesi olan BP43’ün Watches & Wonders sırasında lansmanıydı. Daha yakın zamanlarda, Schaffhausen merkezli üretim, 39 mm’lik yeni bir küçültülmüş kasa çapıyla gelen ilk Portofino Kronograflar olan zarif Portofino koleksiyonunda üç yeni modelle küçültme trendini sürdürmeyi seçti.

Portofino Chronograph 39 modelleri siyah, yeşil veya gümüş kaplama kadranla donatılmıştır. Tüm kasalar paslanmaz çelikten yapılmıştır ve 39 mm çapında ve 12,8 mm kalınlığındadır – IWC’ye göre bu, Portofino Chronograph’ın önceki versiyonlarının 42 mm boyutlarına göre küçültülmüş “çok giyilebilir” bir boyuttur. Kadranların tümü, basit çubuk saat imleri ve Romen rakamlarının klasik kombinasyonu da dahil olmak üzere, 1984 yılında piyasaya sürülen Portofino koleksiyonunun stilistik ipuçlarını taşıyor. Kronograf modellerinde, sonuncusu, sırasıyla geçen 30 dakika ve devam eden saniye boyunca saat 12 ve 6 konumundaki alt kadranlarla büyük ölçüde yer değiştirir.

Her saatin farklı, zıt detayları vardır: siyah ve gümüş kadranlı modellerde altın kaplama ibreler ve işaretler bulunurken, yeşil kadranlı saat bu özellikler için rodyum kaplama kullanır. Siyah, yeşil ve gümüş kadranlara yine sırasıyla kahverengi, yeşil ve siyah timsah derisi kayışlar eşlik ediyor. Klasik yuvarlak kasalar, yekpare kasa arkaları, dışbükey safir kristaller ve yivli tepeyi çevreleyen pompa tarzı kronograf butonları ile 30 metreye kadar suya dayanıklıdır.

IWC, bu çelik kasa arkalarının arkasına, IWC koleksiyonundaki kronograf modellerinde bulunan denenmiş ve gerçek ETA 7750 tabanlı mekanizma olan otomatik Calibre 79350’yi kurdu. 31 mücevher içerir, 28.800 vph (4 Hz) frekansında tikler ve 44 saatlik güç rezervine sahiptir. Entegre kronometresine ve kadranın basitliği için taban hareketinden kesilen tarih ve gün göstergesine ek olarak, mekanizma, hassas zaman ayarı ve sıfırlamaya izin veren bir hack saniye işlevi içerir.

IWC Portofino Chronograph 39, şu anda IWC’nin e-ticaret sitesinde, butiklerde ve IWC’nin perakende ağında yakında satışa sunulacak olan 5.600 $ fiyatla satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir