Genel

Panerai, Luminor Marina Quaranta Koleksiyonunda Yeni 40 mm Kasa Boyutları Sunuyor

Çeşitli bilek boyutları ve zevkleri arasında çok yönlülük ve giyilebilirlik, son yıllarda lüks saat üreticilerinin ürün yelpazesini genişletmelerinde itici bir güç haline geldi ve bazı geleneksel olarak büyük modellerin küçültülmüş versiyonlarında kendini gösterdi (Ek A, IWC’nin yüksek profilli 43- Big Pilot’s Watch’ın mm versiyonu; Ek B, Breitling’in 41 mm, üç ibreli Navitimer ve benzeri). Çok büyük saatlerle güçlü bir şekilde ilişkilendirilen bir saat markası olan Panerai, bu hafta partiye Luminor Marina Quaranta’nın tanıtımıyla katılıyor – 40 mm çapında, modelin şimdiye kadarki en küçük yinelemesi ve tartışmasız en çekici olanı olmaya aday.

Quaranta serisi (İtalyanca “Kırk” anlamına gelir), Luminor Marina’nın daha önce en küçük kasa seçeneğini temsil eden 42 mm’lik versiyonlarının yerini alacak ve bir zamanlar model tarihinin bir parçası olan bir boyutu canlandıracak. (Luminor Marina’nın daha büyük 44 mm versiyonları, muhtemelen koleksiyonun amiral gemisi olmaya devam edecek.) Küçültülmüş boyutların yanı sıra, Quaranta modellerinin tümü, cilalı çerçeveli ve yastık şeklindeki tanıdık kasa dahil olmak üzere Luminor Marina’yı tanımlayan özelliklere sahiptir. fırçalanmış yüzeyler, sandviç tarzı kadran ve kasanın sağ tarafında patentli güvenlik kilitli tepe koruma cihazı.

Seri, tümü 40 mm paslanmaz çelik kasalarda ve biri dana derisinden, diğeri timsahtan olmak üzere iki renk uyumlu kayışla birlikte sunulan üç kadran seçeneğiyle piyasaya çıkıyor: siyah timsah ve koyu kahverengi dana ile mat beyaz kadran; siyah timsah ve siyah baldır ile mat siyah kadran; ve lacivert timsah ve “tütün” kahverengi buzağı ile güneş fırçalanmış mavi kadran. Tüm kayışlar, alet kullanmadan kolayca değiştirilebilmesi için Panerai’nin patentli Quick Release sistemi ile donatılmıştır.

Parlak kılıç ibreleri, büyük parlak saat imleri ve rakamları, saat 9 konumunda küçük saniye alt kadranı ve saat 3 konumunda tarih ile Luminor Marina kadran düzeni, küçültülmüş boyutunda çarpıcı bir şekilde okunabilirliğini koruyor. Kadranın arkasında, sağlam fırçalanmış çelik kasa arkası ile 100 metreye kadar suya dayanıklı kasanın içinde, Panerai’nin tek bir yaylı namluda üç günlük (72 saat) güç rezervine sahip kendinden kurmalı bir mekanizma olan Calibre P.900’ü işaretler ve Incabloc anti-şok cihazı ile donatılmıştır. Daha önce Panerai’nin Luminor Due modellerinde kullanılan mekanizma, mümkün olduğu kadar ince (sadece 4,2 mm) olacak şekilde tasarlandı ve yine de üç günlük güç kaynağı ve tarih göstergesi sağlıyor.

Luminor Marina Quaranta’nın lansmanı ile Panerai, markanın imza stilini uzaktan takdir eden ancak saatlerinin tipik olarak sağlam boyutlarından korkan saat meraklılarına açıkça ulaşıyor; dizi, birçok kişinin aradığı uzlaşma olabilir. Üç modelin de fiyatı 7.100 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir