Genel

Yeni Rado Captain Cook High-Tech Ceramic’te Geçmiş Bugünle Buluşuyor

Öncü İsviçreli saat üreticisi Rado, 2021’i “umut ve yeniden icat yılı” olarak kabul etti ve bu yılı benzeri görülmemiş, devrim niteliğinde bir saatin lansmanı için seçti. Captain Cook High-Tech Ceramic, Captain Cook saatinin tarihine ve geleneğine kusursuz bir şekilde uyan, uzun yıllar süren araştırma ve geliştirmenin doruk noktasıdır.

Popüler, vintage esintileri taşıyan Captain Cook koleksiyonundan Rado’nun damgasını vuran yüksek teknoloji seramik içindeki bu en yeni saati, markanın “Master of Materials” DNA’sını en saf haliyle temsil ediyor. Rado’nun yüksek düzeyde çizilmeye karşı dayanıklılık ve hipoalerjenik özellikler sunan yenilikçi, yüksek teknoloji ürünü seramik monoblok kasa yapısı gibi mükemmel teknik başarılara sahiptir ve Nivachron denge yayı saati günlük hayattan korumaya yardımcı olan birinci sınıf Rado Calibre R734 tarafından desteklenmektedir. manyetik alanların etkileri.

Captain Cook Ceramic ilk kez 43 mm kasa boyutunda ve dört versiyonda sunuluyor. İlk versiyon siyah yüksek teknoloji seramik kasaya ve bileziğe, siyah yüksek teknoloji seramik parçaya sahip sertleştirilmiş paslanmaz çelikten döner bir çerçeveye sahiptir. Aynı kasa ve kadranı sunan ikinci bir model de daha rahat bir görünüm tercih edenler için kauçuk kayış üzerine monte edilmiş olarak geliyor. Üçüncü bir varyasyon, hem kasa hem de bilezik için siyah yüksek teknolojili seramik kullanır, ancak çerçeve için kontrast oluşturan pembe altın renkli, PVD kaplamalı paslanmaz çelik kullanır ve aynı zamanda siyah yüksek teknoloji seramik bir parçaya sahiptir. Son olarak, dördüncü model, ayırt edici bir plazma yüksek teknoloji ürünü seramik kasa ve bilezik, sertleştirilmiş paslanmaz çelik bir çerçeve ve mavi bir yüksek teknoloji ürünü seramik parça ile öne çıkıyor.

Kasaları 300 metreye (30 bar) kadar su geçirmez olan dört referansın tamamı, 80 saatlik uzun güç rezervi ile dikkat çeken Rado Calibre R734’ü içeriyor. Hem kadran hem de kasa arkası, siyah renkli safir kristalden şaşırtıcı bir şekilde işlenerek saat kullanıcısının iskeletleştirilmiş mekanizmanın iç işleyişini incelikli bir şekilde keşfetmesine ve hayranlıkla izlemesine olanak tanırken, aynı zamanda okunabilirlik sunar. Bezel üzerindeki üçgen, indeksler ve Captain Cook ailesinin artık aşina olduğumuz geniş ok kolları, karanlıkta net görüş sağlayan beyaz Super-LumiNova ile doldurulur. Safir kadran aynı zamanda saat 12 konumundaki ikonik Rado dönen çapaya da ev sahipliği yapıyor ve bir chevé kutusu safir kristal ile korunuyor.

Rado Captain Cook High Tech Ceramic, ilgi çekici görünümünün ötesinde, hafifliğini ve kullanıcı konforunu takdir etmek için hissedilmesi gereken mekanik bir başyapıttır. Rado’nun tercih ettiği malzemeyi, tarihsel olarak en ilham verici modeliyle birleştiren yeni saat, Rado DNA’sının tüm genişliğini başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir