Genel

Parmigiani Fleurier, 40 Yıllık Oliver Smith Kuyumcuyu Ismarlama Tonda GT Sürümleriyle Tanıtıyor

Parmigiani Fleurier, üretimin efsanevi zarafetini belirgin bir şekilde yansıtan daha “günlük” bir saat tarzı sunmak için 2020’de lüks Tonda serisinin daha sportif bir alt ailesi olan Tonda GT’yi tanıttı. Bu yıl, Scottsdale merkezli Oliver Smith Kuyumcu ile ortaklaşa olarak Parmigiani, üst düzey saat ve mücevherleri kutlamak için 20 özel üretim model yarattı – 15’i üç ibreli Tonda GT, 5’i kronograf donanımlı Tondagraph – perakendecinin iş dünyasındaki 40. yılı.

Her iki saat de krem ​​rengi detaylara sahip güzel bir kahverengi kadrana sahiptir ve hem Parmigiani hem de Oliver Smith Jeweler logoları ile çift imzalıdır. Normal koleksiyondaki öncülleri gibi, estetikleri de Parmigiani Fleurier’in kendi adını taşıyan kurucusu Michel Parmigiani’ye bağlı “altın oran” ilkelerini takip ediyor ve hafifçe kıvrımlı gözyaşı damlası biçimli çıkıntılarla; fırçalanmış ve cilalı yüzeylere sahip ergonomik olarak şekillendirilmiş bir bileklik; Parmigiani’nin Toric modellerini anımsatan tırtıllı, oluklu bezel ve markanın damgasını taşıyan Delta şekilli kolların da yer aldığı kadran üzerindeki “clou triangulaire” guilloché motifi. İki modelden daha basit olan Tonda GT, saat 6 konumunda küçük saniye ve saat 12 konumunda büyük tarih göstergesine sahiptir. 42 mm büyüklüğündeki kasa, fırçalanmış ve parlatılmış paslanmaz çelikten ve vidalı kurma kolu sayesinde 100 metreye kadar su geçirmez. Safir bir kasanın arkasında görüntülenen, kendinden kurmalı hareket, Parmigiani’nin 44 saatlik güç rezervine ve bir dizi güzel dekorasyona sahip in-house Kalibre PF044.

İşlevleri açısından daha karmaşık ve dolayısıyla üretimi daha sınırlı olan Tondagraph GT, 42 mm paslanmaz çelik kasasında başka bir in-house, otomatik mekanizma olan Calibre PF043’ü barındırıyor. Adından bir kronograf olduğu ima edilse de, saat aslında daha özel ve nadir bir şeydir ve bir kronograf ve bir yıllık takvimin sıra dışı saatbilim kombinasyonunu sunar. Kadran, parlak kaplamalı Delta şekilli kollarda zamanı, saat 12 konumunda geniş bir diyafram içinde tarihi, saat 3 konumunda çok amaçlı bir alt kadranda çalışan saniyeleri ve ayı ve kronograf dakika ve saatlerini sırasıyla gösterir, alt kadranlarda saat 9 ve 6 konumunda. 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip kasanın içinde, arkada safir camın arkasında mekanizma görülüyor. 42 saatlik güç rezervine ve 28.800 vph frekansa sahip olan bu model, aynı zamanda, côtes de Genève ve perlage dahil olmak üzere Parmigiani’de ortak olan bir dizi yüksek saatçilik finisajına sahiptir.

Parmigiani Fleurier Tonda GT Steel Brown Oliver Smith baskısı 15 adet ile sınırlı ve 17.700$ fiyat etiketine sahipken, Tondagraph GT Steel Brown Oliver Smith baskısı 23.200$ ve beş adet ile sınırlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir