Genel

Omega, Constellation Globemaster Yıllık Takvim Koleksiyonunu Yeni Malzemeler ve Renk Yollarıyla Genişletiyor

2015 yılında Omega, vintage görünümlü tasarımı 1950’ler ve 60’ların Constellation modellerinden tarihsel ipuçları alan ve çığır açan Master Chronometer Calibre 8900 ile donatılan ilk Omega olarak dikkat çeken üç ibreli bir saat olan Globemaster’ı piyasaya sürdü. Ertesi yıl Omega, ürün gamının ilk komplikasyonu olan Globemaster Annual Calendar’ı çelik kasa içinde tanıttı ve bu yıl bu saatin çeşitli malzeme ve renk gruplarında üç yeni versiyonunu ekledi.

Selefleri gibi, üç yeni Constellation Globemaster Annual Calendar modelinin tümü de, 1952’de tanıtılan “pie pan” kadranı ve 1968’den beri koleksiyonda olan bir modeli süsleyen oluklu çerçeve dahil olmak üzere, geçmiş Constellation saatlerinden alınan dikkate değer estetik özelliklere sahiptir. Kasalar 41 ölçüye sahiptir. mm çapındadır ve kadranın 12 belirgin yüzünün her biri, her ay için zarif bitişik el yazısı metin göstergelerine ev sahipliği yapar. Merkeze monte edilmiş bir ibre, ölçekte doğru ayı gösterirken, akrep ve yelkovan uygulanan indekslerde zamanı gösterir ve tarih, saat 6 konumundaki bir pencerede görünür.

İlk model paslanmaz çelikten olup, yönlü ibreler, Omega logosu, saat indeksleri ve Constellation yıldızı için kullanılan 18K beyaz altın kullanılan güneşte fırçalanmış yeşil kadrana sahiptir. Saat, ekstra esnek tungsten karbür çerçeveye sahiptir ve yeşil deri kayış üzerine monte edilmiştir. Diğer bir model, paslanmaz çelik kasa ve Omega’nın tescilli Sedna Gold’unda cilalı bir çerçeve ile iki malzemeli bir yapı sunuyor. Bu özel pembe altın alaşımı, ibreler ve çeşitli aplikler de dahil olmak üzere güneşte fırçalanmış bordo kadrandaki tepe ve diğer detaylar için de kullanılıyor. Kadranın tonuyla uyumlu bordo deri kayış. Son olarak, üçüncü ve en değerli model, kasası, çerçevesi ve hatta kadranı ve indeksler, uygulamalı logolar ve amblemler dahil olmak üzere birçok unsuru için Sedna Gold kullanıyor. İlk kez bir Omega saatinde ibreler ve indeks ayarı siyah oniksten yapılmıştır ve bu siyah kontrast renk, modelin monte edildiği deri kayışta yankılanmıştır.

Tüm bu kasaların içinde, Omega’nın Co-Axial Master Chronometer Calibre 8922, temel Calibre 8900’ün bir evrimi var. Tüm Master Chronometer mekanizmaları gibi, hem İsviçre test kuruluşu COSC’nin resmi kronometre standartlarını hem de belirlenen kriterleri karşılıyor. Diğer standartların yanı sıra 15.000 gauss manyetik alanlara maruz kaldıktan sonra yüksek düzeyde doğruluk içeren Omega’nın kendi METAS sertifikası ile ileri sürülmüştür. Kendinden kurmalı mekanizma, Omega’nın 20. yüzyılın başlarındaki kronometre hassasiyet ödüllerinin tarihi rekoruna atıfta bulunan, merkezinde bir gözlemevinin kubbesinin gravürüyle birlikte bir madalyon bulunan, çizilmeye dayanıklı safir kasa arkası penceresinin arkasında görülebilir.

En son Omega Constellation Globemaster Yıllık Takvimlerinin fiyatları çelik kasalı, yeşil kadranlı model için 8.400$’dır; çift malzemeli bordo kadran parçası için 11.200 dolar; ve tüm 18k Sedna Gold versiyonu için 31.000 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir