Genel

Seiko, Prospex LX Sky U.S. Special Edition SNR051 ile Ay İçin Vuruyor

Seiko, tescilli Spring Drive kalibreleriyle pek çok nedenden ötürü büyük gurur duymaktadır, ancak bunların başlıcaları, her türlü zorlu koşulda – uzay da dahil olmak üzere – yorulmadan ve güvenilir bir şekilde çalışma yetenekleridir: Seiko bu manüfaktür mekanizmalara sahip saatler, uzay yolculuğu için onaylıdır ve Uluslararası Uzay İstasyonunda giyilir. Japon saatçi, ABD’ye özel en yeni saati olarak, uzay yolculuğu ve aydan ilham alan kadran tasarımına sahip Spring-Drive donanımlı bir saat sunuyor. İşte yeni Seiko Prospex LX U.S. Sky Special Edition, Ref. SNR051.

Seiko’nun Prospex LX ailesinde (LX “lüks”ün kısaltılmış halidir) sağlam bir şekilde konumlandırılmış ve hepsi de sportif estetiğini markanın bir dönüm noktasına, 1968 Professional Diver’a kadar takip ediyor, saatin sağlam 44,8 mm titanyum kasası ve süper sertliği var. – üstün çizilme direnci için kaplama ve markanın imzası olan Zaratsu cilalama ile tamamlandı. Entegre üç bağlantılı bilezik aynı malzemeden yapılmıştır ve vidalı bir kurma kolu ve kasa arkası kasanın 1’00 metreye kadar su geçirmezliğini sağlamaya yardımcı olur. (Her ne kadar bir dalgıçtan çok bir astronot hedeflenmiş olsa da, teknik olarak hala bir dalış saati.)

Seiko’nun “süper net” kaplama dediği safir kristalin altındaki kadran, ay yüzeyini anımsatan göz alıcı bir dokuya sahip olup, Seiko’nun tescilli LumiBrite ışıldayan maddesiyle işlenmiş eller ve aynı zamanda tasarlanmış kontrast mavi bir GMT eli ile kaplanmıştır. Ay’dan Dünya’nın görüntüsünü yansıtmak için. İkinci el, safirden yapılmış çok tonlu gri GMT bezel üzerinde ikinci bir saat dilimini gösterirken, tarih saat 3 konumundaki bir pencerede ve saat 8 konumundaki güç rezervi göstergesinde görünür.

Yeni modeli gerçekten uzaya layık kılan, sürmek için mekanik enerjinin bir kombinasyonunu kullanan bir cihaz olan ustaca tasarlanmış Tri-Synchro regülatörü sayesinde günde +1/-1 saniye doğruluk sağlayan Spring Drive Calibre 5R66’dır. entegre devresini ve kuvars kristalini şarj etmek için elektrik enerjisi ve sadece bir yönde dönen kayma çarkını düzenlemek için elektromanyetik enerji ve saniye ibresinin yumuşak hareketini sağlamak için ultra hassas bir fren sistemine sahip. Hareket, 72 saatlik bir güç rezervi depolar ve tescilli teknolojisi sayesinde, saat yoğun basınç ve sıcaklık değişikliklerine maruz kaldığında bile yüksek düzeyde işlevsellik ve doğruluğunu korur – bir uzay görevinde bir kullanıcının muhtemelen karşılaşabileceği gibi .

Seiko Prospex LX U.S. Sky Special Edition SNR051, Ocak 2022’de yalnızca ABD’deki belirli Seiko perakendecilerinde, özel bir sunum kutusunda ve 5,500 $’lık MSRP fiyatıyla satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir