Genel

Zamanında, Merkez Dışında: Asimetrik Zaman Göstergeli Beş Saat

Çoğu saat, hatta sayısız komplikasyonla donatılmış olanlar bile, ana zaman işleyişi göstergelerini – saat, dakika ve saniye – kadranlarının ortasına yerleştirir ve genel tasarımlarında simetri için çaba gösterir. İşte bunu farklı şekilde yapan bir avuç saat.

A. LANGE & SÖHNE LANGE 1

Asimetrik olarak düzenlenmiş kadranlara sahip saatlerin hiçbir listesi, 1994 yılında yeniden yapılandırılmış A. Lange & Söhne markasının modern amiral gemisi olarak tanıttığı ve şimdi ikonik model olan Lange 1 olmadan tamamlanmış sayılmaz. Orijinal Lange 1, tüm bir saat ailesi için şablon sağladı. Ay evrelerinden tourbillonlara ve sonsuz takvimlere kadar bir dizi komplikasyonla donatılmış saatler, ancak çekirdek modeli çeyrek yüzyılda çok az değişti: saat ve dakikalar için saat 9 konumunda merkez dışı bir alt kadran, daha küçük bir alt kadran koşu saniyeleri için saat 4:30’da, saat 2 konumundaki çift pencereli diyafram açıklığında kalın Grande Date ekranı ve analog güç rezervi göstergesi (“auf” veya dolu, “ab” veya boş) konumunda saat 3. Sade 38,5 mm altın kasanın içinde, masif gümüş argenté kadranın arkasında, 72 saatlik çalışma özerkliğine ve bir dizi geleneksel Sakson süslemesine sahip manuel kurmalı üretim Calibre L121.1’i işaretler. Fiyat: 39.900 dolar.

ARMIN STROM PURE RESONANCE SKY BLUE

Armin Strom, bir saatin ne kadar az işlevi yerine getirmesi gerekiyorsa, doğruluk üzerine o kadar iyi konsantre olabilir. 2018’de lansmanı yapılan ve bu yıl özel bir “Sky Blue” edisyonu ile piyasaya sürülen Pure Resonance modeli, bu misyon beyanına hizmet etmek üzere oluşturulmuş bir saattir. Saygın bağımsız saatçi Kari tarafından el yapımı Roma rakamlarına sahip, merkez dışı, guilloché bir alt kadranda barındırılan zaman göstergesine enerji sağlamak için rezonansta salınan iki terazi ve kronometre düzeyinde hassasiyetle donatılmıştır. Voutilainen. Manüfaktür mekanizma ARF16’nın görünür köprüleri sıra dışı bir düz çizgili côtes de Genève motifi ile süslenirken, saat 7 konumundaki başka bir alt kadran çalışan saniyeleri sayar. 42 mm beyaz altın kasa içinde yer alan mekanizma, iki zemberek namlusunda iki günlük güç rezervini saklıyor. Fiyat: 74.000 İsviçre Frangı, “Sky Blue” baskısı üç adetle sınırlıdır.

BREGUET TRADITION QUANTIÈME RETROGRADE 7597

2005 yılında kurulan Breguet’s Tradition koleksiyonu, kurucusu Abraham-Louis Breguet tarafından 1796’da icat edilen tek elle kullanılan “abonelik” cep saatlerine ve onların ardılları olan “tact” olarak adlandırılan saatlere, ana mekanizma bileşenlerini saatin üstüne yerleştirerek saygılarını sunar. merkez dışı bir alt kadranın yanında ana plaka. Tradition Quantième Retrograde 7597, Breguet’in adını taşıyan kurucusunun ilk geliştirenler arasında olduğu bir komplikasyon olan retrograd bir tarih göstergesi ekler. 40 mm altın kasa, silikon boynuzlar ve silikon denge yayı ile donatılmış kendinden kurmalı Calibre 505Q’yu barındırıyor. Som altından rotoru, Perpetuelles adı verilen ilk otomatik kurmalı saatlerde kullanılanları andırıyor. Motorla döndürülen, clous-de-Paris ile geliştirilmiş alt kadranı dengelemek, saat 3 ile saat 9 arasında uzanan ve dikey bir düzlemde hareket ederken tarihi gösteren kavisli bir el ile retrograd bir tarih ölçeğidir. Fiyat: 37.800 dolar.

F.P. JOURNE AUTOMATIQUE LUNE

FP Uzun süredir zarif merkez dışı zaman göstergelerinin savunucusu ve tedarikçisi olan Journe, 2007’de orijinal Octa Automatique Lune’u tanıttı ve 2019’da bağımsız saatçi, simgesel ay evresi saatini güncellenmiş bir kadran ve kurma kolu ve yeni kasa boyutlarıyla yeniledi. Artık platin veya 6N pembe altın olarak 40 mm ve 42 mm boyutlarında mevcut olan saatler, normalde düz olan kurma tepelerinde farklı bir ipek halat motifine sahiptir ve gümüş beyazı veya Havana kahvesi (resimde) kadranları sunar. Kadranlarda dış demiryolu dakika halkası, mavi veya altın baskılı Arap rakamları ve bir clous de Paris guilloché merkezi bulunur. Saat 9 pozisyonunda saatin 120 saatlik güç rezervinin göstergesi yer alır; saat 4 konumunda küçük saniye alt kadranı; ve 7:30’da imza özelliği, yeni bir safir disk ile güncellenmiş bir ay evresi göstergesi. İçeride F.P. Ana parçaları da 18 ayar altından yapılmış olan manüfaktür mekanizma 1300.3’e yolculuk yapın. Fiyat: 49.100 dolar.

JAQUET DROZ GRANDE SECONDE SKELET-ONE PLASMA CERAMIC

2018 yılında ilk iskeletleştirilmiş saatini piyasaya süren Jaquet Droz, iki yıl sonra birinci neslin değerli metal kasasını plazma seramikten yenisiyle değiştirerek daha yüksek teknoloji seviyesine taşıdı. Şık, antrasit grisi bir parlaklık için beyaz seramiğin aşırı ısıtılmış gazla işlenmesiyle yapılan malzeme aynı zamanda olağanüstü sertliğe ve çizilmeye karşı dayanıklılığa sahiptir. Gri tonlar, iskeletleştirilmiş Calibre 2663 SQ’nun köprülerinde, şeffaf safir kadranın arkasında ve 41 mm kasa ile aynı plazma seramiği kullanan katlanır bir toka ile bağlanan gri tekstil kayışta yankılanıyor. . Kadranın klasik sekiz rakamlı konfigürasyonu, uzun zamandır Jaquet Droz saatlerinin amblemi, beyaz altın ibreler ve indeksler ile gri işlem görmüş beyaz altından yapılmış bir alt kadranda saat ve dakikayı gösteriyor; ve saat 6 konumunda daha büyük bir alt kadranda büyük “Grande” saniye. Fiyat: 23.600 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir